6 najmodniejszych tematycznych pokoików dla dzieci

Pogoda zimą nie sprzyja długim spacerom, a to oznacza, że dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Dlatego warto uczynić z pokoju dziecięcego miejsce do kreatywnych zabaw, które pobudzą wyobraźnię dziecka i pozwolą mu przenieść się w świat fantazji. Do zamku, w którym mogą się wydarzyć niesamowite przygody a może domku na drzewie, dżungli czy krainy dinozaurów? Możliwości jest wiele, bo nie muszą to być nieśmiertelni superbohaterowie albo lalki Barbie. Pokazujemy tylko kilka najciekawszych - oto najmodniejsze pokoje dziecięce oparte na jednym temacie wiodącym.

Domek na drzewie

To według wielu specjalistów najciekawszy pomysł na pokój dla dziecka jaki zdołano zaprojektować. Wymaga co prawda dużej przestrzeni i wysokiego sufitu, ale można to jakoś ominąć. Taki fantastyczny pokój sprawia wrażenie, że mieszka się na zewnątrz w prawdziwym domku na drzewie, obok jest tradycyjna huśtawka na drzewie i wszelkie atrybuty dobrej zabawy. Tylko taki pokój może zrekompensować dziecku fakt, że zimą nie spędzamy zbyt wiele czasu na świeżym powietrzu.

Komnata księżniczki

Słodka, różowa, zbyt lukrowana? Być może, ale dla małych dziewczynek to na pewno ósmy cud świata! Taką bajeczną książęcą stylizację pomogło uzyskać łoże w kształcie karocy i zarys zamku w tle. Czasem jeden charakterystyczny element stworzy klimat całego pomieszczenia i sprawi, że mała dziewczynka podskoczy z radości na widok takiego bajkowego pokoju. Tym bardziej, że  również inne elementy wyposażenia nawiązują do zamkowego klimatu.

Domek na wsi

Ten uroczy domek łączy się  z bajecznym łóżkiem piętrowym i pokazuje, ze nawet na małej powierzchni, gdy nie mamy do dyspozycji oddzielnego pokoju możemy urządzić dziecku jego zaczarowaną krainę. Kawałek ściany wystarczy by dzięki oryginalnemu łóżku i naklejce ściennej dziecku poczuło się jak w domku na wsi. Naklejki szczególnie dobrze pełnią tę rolę, bo można je dopasować do aktualnych zainteresowań dziecka, a po jakimś czasie bez trudu zmienić gdy z okresu fascynacji koparkami i wozami strażackimi przyjdzie czas na eksplorowanie kosmosu. Z wiekiem fascynacje się rozwijają i utrwalają. Wtedy naklejkę zastąpi fototapeta: dla adeptki jeździectwa idealny okażę się malowniczy motyw stajni, a młody koszykarz będzie mógł celować piłką do kosza naturalnych rozmiarów naklejonego na ścianę.

Egzotyczna dżungla

Małpy, słonie i żyrafy - poza tym globus albo podręczna mapa świata to niezbędniki podróżnika  po dalekich lądach i oceanach. W takiej magicznej scenerii nikt się nie będzie nudził! Niewielki drobiazg również potrafi stać się impulsem do miłego spędzenia czasu. Poduszka w kształcie zwierzątka, tablice magnetyczne i naklejki ? wszystko, co zdobi pokój może również pobudzać dziecięcą fantazję. Do wyboru jest dżungla, podwodny świat delfinów i dużo innych realistycznych tematów.

Lato nad morzem

Biel  prostych drewnianych  mebelków, brąz mokrego piasku, tak wygląda klimat francuskiego Południa w dziecięcej sypialni. Jeśli chcemy poczuć się jak na wakacjach w starym letnisku nad morzem, to idealny będzie taki zestaw mebli i dekoracji. Prosta czysta forma, francuskie słowa kojarzące się z wakacjami i letni raj możemy mieć przez cały rok. Warto przechować letnie pamiątki - muszelki, ciekawe kamyki i inne typowe dla wybrzeża dekoracje by jeszcze lepiej oddać nadmorski charakter wnętrza.

Stare klimaty

Meble przypominające stare skrzynie, oldskulowy charakter tego prostego wnętrza przypadnie do gustu zwłaszcza starszym dzieciom, np. fanom motoryzacji. Na ścianach mogą powiesić różne pamiątki w stylu starych tablic rejestracyjnych, modeli samochodów czy motorów. Proste ale nie siermiężne, w charakterze, ale nie słodkie. To propozycja, której ulegną nawet zbuntowane nastolatki.

Więcej o: