10 rzeczy, o których mogliśmy tylko pomarzyć w dzieciństwie

Prawdziwe dżinsy, modne gadżety, klocki Lego, języki obce, wyjazd do szkoły za granicę czy nurkowanie w Egipcie. Są rzeczy, które dla naszych dzieci są naturalne i zwyczajne niemal od urodzenia. Dla nas były wymarzoną bajką. Przypomnijmy sobie, czym różniło się nasze dzieciństwo od dzieciństwa naszych dzieci.

Zabawki i słodycze wszelkiego rodzaju

Trudno uwierzyć, że kiedyś zbieraliśmy sreberka po czekoladzie, wklejaliśmy do zeszytów opakowania po zagranicznych batonikach i historyjki z gum Donald. Marzyliśmy o lalce niemowlaku, prawdziwej Barbie, autkach Matchbox czy klockach Lego. Dziś na półkach sklepowych piętrzą się wszelkiego rodzaju zabawki i słodkości, na które nasze dzieci nawet nie zwracają uwagi.

Zdjęcie FISHER PRICE Chodzik Lew Zdjęcie FISHER PRICE Maskotka Zebra Zdjęcie Fisher Price Motorówka 102503
FISHER PRICE Chodzik Lew FISHER PRICE Maskotka Zebra Fisher Price Motorówka 102503
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Modne ubrania i gadżety

Elektroniczne cacka, modne ciuchy i buty nie były dla nas dostępne. Dziś wszystko jest w zasięgu naszych maluchów, o ile pozwala na to zasobność ich rodziców. Wszelkie nowości trafiają na półki polskich sklepów niedługo po światowych premierach. Nastolatkowie na polskich ulicach noszą się tak samo i bawią tymi samymi konsolami gier, korzystają z takich samych komórek jak ich rówieśnicy w Europie Zachodniej.

Zdjęcie Nife Sukienka S46 (wielokolorowa) Zdjęcie MOE Sukienka MOE164 (Czerwona) Zdjęcie Sony Xperia Z3 Tablet Compact=
Nife Sukienka S46 (wielokol... MOE Sukienka MOE164 (Czerwona) Sony Xperia Z3 Tablet Compa...
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Przybory szkolne, które ułatwiają naukę

Kolorowe, tematyczne, wygodne, ułatwiające życie i naukę. Zamiast szarej gumy nowoczesny korektor, długopis zmywalny, nożyczki dla leworęcznych, gumka i temperówka w jednym. Książki i artykuły szkolne, jakimi dysponują nasze dzieci powodują u nas chęć natychmiastowego powrotu do szkoły. No może bez konieczności powtórnego zdawania matury.

Zdjęcie HALMAR BIURKO B-6 Zdjęcie Leitz Zeszyt Retro Chic 45900065 Zdjęcie ZACK NEXUS Temperówka 50066
HALMAR BIURKO B-6 Leitz Zeszyt Retro Chic 459... ZACK NEXUS Temperówka 50066
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Urodziny z pompą

Kiedyś tort, ciasteczka i paluszki były szczytem high life'u w dniu urodzin malucha, teraz kinderbale nie obejdą się bez urodzinowych gadżetów, wymyślnych przebrań, klownów, animatorów, sal zabaw i innych atrakcji. Kręgielnie, korty tenisowe, ogrody zoologiczne, sale zabaw - możliwości ciekawego spędzenia urodzin nasze maluchy mają bez liku.

Zdjęcie AG Świeczki z kolorowym płomieniem. SP7201 Zdjęcie BIRKMANN Tortownica SERCE 312159 Zdjęcie Tala Świeczka na tort Happy Birthday 10A10308
AG Świeczki z kolorowym pło... BIRKMANN Tortownica SERCE 3... Tala Świeczka na tort Happy...
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Realizacja wymarzonych pasji

Gra na bębnach czy innym wybranym instrumencie, teatr, taniec, tenis, taekwondo, ujeżdżanie dzikich koni? Możliwości realizacji dziecięcych zainteresowań są teraz nieskończone. My mieliśmy do wyboru głównie SKS, kółko szachowe i towarzystwa przyjaźni polsko-radzieckiej w pobliskim domu kultury.

Zdjęcie Alvaro 25 gitara klasyczna Zdjęcie Voggenreiter VOLT gitara zestaw EG100 - Gitara elektryczna + akcesoria Zdjęcie Hartke HD50 wzmacniacz do gitary basowej 50W
Alvaro 25 gitara klasyczna Voggenreiter VOLT gitara ze... Hartke HD50 wzmacniacz do g...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Tematyczne kolonie i obozy

Kiedyś na koloniach karmiono nas strasznymi brejami, spaliśmy w byle jakich warunkach, myliśmy w chłodnej wodzie. Nie postało w głowach dzieci, że mogą wybrać dowolny rodzaj  obozu czy kolonii, zgodnych ze swoimi zainteresowaniami. - sportowe, językowe, taneczne, artystyczne. Śpią w fantastycznych miejscach, mają dostęp do sprzętu sportowego, rozmaitych atrakcji i wychowawców z fajnym podejściem.

Zdjęcie K2 Narty Remedy Zdjęcie Kask narciarski Axer Venom Zdjęcie Rower Kross Vivo 2015
K2 Narty Remedy Kask narciarski Axer Venom Rower Kross Vivo 2015
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info

Książki i czasopisma na każdy temat

Kto pamięta czasy tytułów sprzedawanych spod lady, ten wie jakie dobrodziejstwo spotkało nasze potomstwo. Dla żądnych wiedzy doskonałym źródłem rozrywki i informacji są niezliczone pozycje książkowe, magazyny i czasopisma. Nic, tylko czytać i się rozwijać!

Zdjęcie SIGNAL Fotel biurowy JOY 3 Zdjęcie Harry Potter. Książka do kolorowania Zdjęcie NOVUM Biblioteczka
SIGNAL Fotel biurowy JOY 3 Harry Potter. Książka do ko... NOVUM Biblioteczka
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Prywatne przedszkola i szkoły

Przedszkola dla dzieci wegetarian, przyrodnicze, językowe, plastyczne? Jako dzieci nie mieliśmy szans wyboru placówki. Nikt nie śledził  naszych zainteresowań od najmłodszych lat by posłać nas do przedszkola, które wykorzysta nasz potencjał. Nawet zamożni rodzice nie mogli wysłać dzieci do prywatnych instytucji edukacyjnych, bo takich po prostu nie było.

Egzotyczne wakacje

Dzieci wybranych mogły zobaczyć tylko swojską zagranicę, taką jak Jugosławia, bułgarskie Złote Piaski czy pobyt nad Balatonem. Nie śniło nam się, że egzotyczne podróże będą tak łatwo dostępne, paszport leżał w szufladzie a świat stał otworem. Nasze dzieci traktują egzotyczny i nieosiągalny dla nas w dzieciństwie Egipt jak wyjazd do Ciechocinka.

Studia za granicą

Semestr na Sorbonie czy Oksfordzie? Za naszych czasów były to marzenia z gatunku science-fiction. Teraz rozmaite wymiany międzyuczelniane i naukowe pozwalają na spędzeniu semestru, roku nauki a nawet całych studiów w różnych zakątkach świata. Chcesz zrobić maturę w USA, magisterium w Niemczech, doktorat w RPA?  Nasze dzieci gdy naprawdę chcą, mogą wszystko.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.