Andrzejki 2010

Zbliżające się Andrzejki to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę czarów i niesamowitości. Wróżby, zabawy i unosząca się nad światem magia Mimo, że w centrach handlowych na dobre zagościło Boże Narodzenie, nie zapominajmy o innych, nieco mniej komercyjnych świętach, które także mogą przynieść radość i chwilę zapomnienia o codziennych troskach.

W mieście nie brakuje propozycji dla małych (i starszych) wielbicieli rozrywki poza domem.

W Warszawie, jak zawsze, organizatorzy prześcigają się w pomysłach na atrakcyjne imprezy andrzejkowe dla najmłodszych.

Wielkie wróżenie rozpocznie się już w piątek. W Akademii Zebra dzieci dowiedzą się co dobrego czeka ich w przyszłości, które życzenie spełni się pierwsze i co można odczytać z lania wosku. W KidFun również zapowiada się całe mnóstwo śmiechu i zabawy.

Na sobotni magiczny bal wróżb i wróżek zaprasza Centrum Trzcina , a w Fabryce Pasji oprócz tradycyjnego wróżenia będzie można poznać inne dawne andrzejkowe i katarzynkowe zwyczaje oraz upiec pyszne ciasteczka. Na wspólne przygotowywanie chińskich ciastek z wróżbą i innych pyszności zapraszają również Numery Litery . W Numerach będzie się można także dowiedzieć się jak z niepotrzebnych w domu przedmiotów wyczarować klucze niezbędne przy andrzejkowych zabawach oraz dowiedzieć się, co szykuje dla nas los.

Jeśli chcecie spróbować swych sił w czarodziejskiej bitwie i wywróżyć sobie przyszłość wybierzcie się do Królestwa Magii i Czarów Pracowni Qm Qm, a jeśli lubicie czuć dreszczyk emocji - trzeba się wybrać na całonocną andrzejkową zabawę do Wysp Leonarda .

Na nastrojowy wieczór andrzejkowy z puszczaniem łódeczek na wodę i strzelaniem z miłosnej kuszy zaprasza w niedzielę księgarnia Badet , a Czas dla mam organizuje artystyczny hokus pokus. Andrzejki dla maluszków już od drugiego roku życia przygotowuje Edukado . Oprócz tradycyjnych wróżb odbędą się tańce, pląsy i swawole, a wszystko przy pysznym poczęstunku. Andrzejkowych przepowiedni, malowania buziek i magicznych sztuczek nie zabraknie na pewno także w Skarbnicy Talentów .

"Czary Mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie..." - takie hasło przyświecać będzie bezpłatnej poniedziałkowej zabawie w Tęczowym Przedszkolu . W tym samym czasie w Domu Kultury Świt odbędzie się bal z wróżbami w tle.

Dzieci mieszkające poza Warszawą może aż tak ogromnego wyboru andrzejkowych atrakcji nie mają, ale ... żeby dobrze się bawić, wcale nie trzeba być na kilkunastu balach prawda?:)

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach i Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie zapraszają w piątek na wieczory wróżb przedandrzejkowych. Gliwicka DADA zaprasza dzieci na trzydniowe, weekendowe szaleństwo z wróżbami i poznawaniem tajników Wielkiej Magii.

W piątkowy wieczór wróżby zagoszczą w krakowskim Klubie Kultury Chełm , a w sobotę kraina magii przeniesie się do Klubu Panda , a goście Fundacji Ale Heca wezmą udział w zajęciach szkoły czarodziejów i czarownic.

Andrzejki w Poznaniu? Tak! Czary - mary, wróżenie - marzenie, a i podwieczorek będzie. Takie atrakcje czekają w Guga Studio . Wróżby i dobra zabawa będą tematem nr 1 także w Ciuciubabce . Słoneczna Kraina zaprasza na Andrzejki w muzycznych rytmach, a na przyjęciu Kółka Graniastego dzieci zamienią się w poszukiwaczy przyszłości. Rodziców planujących wieczorne wyjście ucieszy pewnie fakt, że w Smykach z Klasą zorganizowano całonocną zabawę (i opiekę) dla dzieci.

We wrocławskiej Sportlandii na gości czekać będą: Sportek, Aktorek oraz Plastuś, którzy wraz z Landową wróżką przeniosą małych podróżników do świata wróżb i czarów. Całonocną zabawę maluchom i - przy okazji - chwilę wytchnienia rodzicom, zapewni Bim Bam Bom . Do pełnej magii i niezwykłości zabawy cieniem i światłem zapraszają Zabawianki . W Renomie dzieci dowiedzą się kim byli św. Katarzyna i św. Andrzej oraz które święto było przeznaczone dla panien, a które dla panów. Posłuchają również pasjonujących legend i wezmą udział w niezwykłej konkurencji... dla wszystkich miłośników tradycji czekolada na patyku!

Gdański Park Naukowo - Technologiczny organizuje rodzinne warsztaty pod tajemniczo brzmiącym hasłem "Andrzejkowa Chemia", a po weekendzie eksperymenty i doświadczenia związane z andrzejkowymi tradycjami . Wybierając się na sobotni bal do Centrum Edward należy nie zapomnieć o zabraniu dobrego humoru i szczypty magii. Bezpłatne andrzejkowe atrakcje zapewni Wyspa Skarbów . A na deser - niesamowite spotkanie z Czarodziejem Znad Morza . A co w Gdyni? Gdyńskie biblioteki zapraszają na zabawę pod tytułem "Listek, kwiatek, zwierzaki i znaki na niebie wywróżą mi Ciebie", można się tylko domyślać, co będzie się działo.:)

Łódzkie atrakcje rozpocznie w piątek wielki bal dla najmłodszych Czarodziejów i Wróżek w Przedszkolu Ekoludek. Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej" otworzy skrzynię pełną czarów, a Ośrodek Kultury "Górna" zapewni szczyptę czarów, odrobinę tajemniczości i całe mnóstwo wesołej zabawy. Bal Andrzejkowy odbędzie się także w Klubie Dąbrowa , a w Pingwinku coś dla mam czyli rzecz o astrologii, numerologii i znakach zodiaku.

Toruński Dom Muz zaprasza na bezpłatna zabawę: opowieści o dawnych obrzędach związanych z nocą św. Andrzeja, konkursy oraz tańce i swawole. Muzeum Okręgowe świętować będzie natomiast Katarzynki podczas których goście upieką tradycyjne toruńskie pierniki. Na wieczór magii i tańca zaprasza Pałac Młodzieży w Bydgoszczy .

Andrzejki w Białymstoku to wizyta w Młodzieżowym Domu Kultury , gdzie będzie można wziąć udział w wieczorze tańca i wróżb. ArtFun w Szczecinie organizuje wesołą zabawę w akompaniamencie muzyki i otoczeniu magii. Atrakcji nie zabraknie również w olsztyńskim Abecadle

Pomyślnych wróżb i wesołej zabawy życzy Redakcja:)

Więcej o: