10 aplikacji mobilnych dla małych dzieci

Smartfony mogą okazać się prawdziwymi wybawicielami z rodzicielskich tarapatów podczas długiej podróży, wizyty w restauracji czy siedzenia w poczekalni u lekarza. Oto lista dziesięciu ciekawych aplikacji, które zajmą twoje dziecko i dostarczą mu fajnej zabawy.

Labyrinth / Codify AB

Klasyka gatunku, można by rzec, gdyby nie to, że smartfony są na naszym rynku od stosunkowo niedawna. Labyrinth to znana wszystkim gra polegająca na przeprowadzeniu metalowej kulki przez labirynt. Trzeba nieźle nawywijać telefonem, żeby kulka nie wpadła do którejś z dziur po drodze. Sympatyczna gra zręcznościowa, dzieci ją uwielbiają! Odgłosy toczącej się kulki są całkiem realistyczne, tak samo jak dźwięk, który wydaje, gdy wpada w dołek. Wersja podstawowa jest do pobrania za darmo, aplikacja działa na iPhonie i Androidzie.

 

Aplikacja Moja Ciąża z eDziecko.plWojciech Gwiazdowski/Gazeta.pl

 

The Three Little Pigs / Nosy Crow

Które dziecko nie zna bajki o trzech świnkach? Ta aplikacja pozwala maluchom wejść w interakcję z sympatycznymi braćmi: przechylając telefon można zobaczyć, co znajduje się poza obrazkiem, przybliżając obraz dostrzeżemy ukryte detale,  świnki po dotknięciu będą podskakiwać i mówić, a postukiwanie w ekran skutkuje wieloma interaktywnymi niespodziankami. Najfajniejsza funkcja to dmuchanie w mikrofon, żeby zdmuchnąć domki świnek. Niczym prawdziwe złe wilczysko! Przy okazji dziecko może oswoić się z językiem angielskim, w bardzo miłym dla ucha brytyjskim wydaniu. Aplikacja na iPhone'a i iPada. Kosztuje niecałe 6 dolarów.

Aplikacja Moja Ciąża z eDziecko.pl

Cupcakes! / Maverick Software

Muffinki!!! Ta aplikacja na iPhone'a i Androida to bestseller, ale trudno się temu dziwić: przecież dzieci  kochają lukrowane babeczki! W tej zabawie można upiec, przyozdobić i zjeść wirtualną babkę (albo schować ją do lodówki!). Jeśli wetkniemy w nią urodzinowe świeczki, możemy je zdmuchnąć dmuchając na ekran! Aplikacja kosztuje niecałego dolara.

Aplikacja Moja Ciąża z eDziecko.pl

Tozzle / Nodeflexion

To bardzo popularne puzzle dla najmłodszych, w pakiecie aż 42 układanki o różnym poziomie trudności i wesołe animacje. Wydają dźwięki i mają ruchome elementy! Na iPhone'a. Cena: prawie 2 dolary.

Aplikacja Moja Ciąża z eDziecko.pl

Doodle Buddy / Pinger, Inc.

Ta aplikacja to prawdziwa frajda! Dziecko może rysować palcem po ekranie, wybierać kolory, techniki i gotowe pieczątki do ozdabiania swoich rysunków. Jest za darmo, działa na iPhonie.

Baloonimals / Ideo

Żadne dziecko nie oprze się tej aplikacji. Wyobraźcie sobie podłużny balonik, który rośnie, gdy dmuchamy w mikrofon telefonu. Możemy nim potrząsać, żeby przybrał kształt zwierzątka.  Można pompować tak długo, aż balon pęknie! Jeśli postukamy palcem w różne części ciała zwierzaka, zacznie nimi ruszać.  Słowo przestrogi od rodziców - grozi zapluciem i uszkodzeniem mikrofonu! Ale zabawa przednia, po co komu mikrofon? Na Androida i iPhone'a. Cena: niecałe 2 dolary

101 Pictures - Animals / JOJO Mobile

Kolorowanka na iPhone'a? Czemu nie! Ta darmowa aplikacja to 101 obrazków zwierząt do wypełnienia kolorem, w różnych technikach malarskich. Dzieci uwielbiają malowanie palcami! Są też dźwięki i polska wersja językowa.

My first find the differences game: Pirates / Alexandre Minard

Popularna zabawa w znajdowanie różnic w wersji na iPhone'a. W sam raz dla młodych miłośników piratów. 13 różnych scen, 3 poziomy trudności. Darmowa!

Aplikacja Moja Ciąża z eDziecko.pl

Monkey Preschool Lunchbox / THUP Games

To ulubiona aplikacja wielu przedszkolaków, zawiera 7 różnych gier edukacyjnych. Dziecko uczy się kolorów, kształtów, znajdowania różnic czy układania puzzli, a wszystko to w asyście animowanej małpki o dużym apetycie na owoce! Na iPhone'a i Androida, cena: 0,99 - 1,99 $.

Wheels on the Bus HD / Duck Duck Moose

Na zakończenie aplikacja oparta na popularnej angielskiej piosence dla dzieci. Teraz mały gracz może otwierać i zamykać drzwi autobusu, kręcić kołami i kazać szczekać pieskowi. Piosenki w kilku językach, możliwość nagrania śpiewu dziecka,  utwory zagrane na kilku instrumentach (do wyboru!). Bardzo interaktywna i świetnie zilustrowana zabawa muzyczna, zdobyła wiele nagród. Na iPhone'a i Androida. Prawie 2 dolary.

Aplikacja Moja Ciąża z eDziecko.pl

Więcej o: