Wyjęli z brzucha matki bliźniaki w jednym worku owodniowym. Nim lekarz go przebił, nagrali film

Ciąża bliźniacza częściej niż pojedyncza kończy się cesarskim cięciem. Lekarze pokazali film z narodzin bliźniąt, które z brzucha matki zostały wyjęte w nieprzebitym worku owodniowym. Nagranie z sali operacyjnej zapiera dech w piersiach.

Mianem dziecka urodzonego w czepku określa się noworodka, który pojawił się na świecie w worku owodniowym. Gdy poród odbywa się drogą cesarskiego cięcia lekarze nierzadko wyjmują małego człowieka z łona matki w nieprzerwanym worku owodniowym. To daje niesamowitą możliwość podejrzenia, jak dziecko wygląda w macicy. 

Po więcej wiadomości zajrzyj na Gazta.pl >>>

Niedawno na profilu Badass Mother Birther na Instagramie założonym przez matkę pięciorga dzieci - Flor Cruz - pojawiło się niezwykłe nagranie. Przedstawia ono film z sali operacyjnej. Widać na nim, jak lekarze wyciągają z brzucha matki bliźnięta. Maluchy są we wspólnym i nieprzerwanym worku owodniowym. Widać, jak jedno z nich stópką dotyka twarzy drugiego. Całe wideo obejrzycie tutaj:

Bliźniaki we wspólnym worku owodniowymBliźniaki we wspólnym worku owodniowym Instagram.com/badassmotherbirther

Bliźniaki we wspólnym roku owodniowymBliźniaki we wspólnym roku owodniowym Instagram.com/badassmotherbirther

Jedno z dzieci ułożone jest głową w dół, drugie pośladkowo. To mógł być jedno z wskazań do cesarskiego cięcia. Ludzie, którzy skomentowali film, nie kryli swoich emocji. Każdy był pod ogromnym wrażeniem.

To jedno z najpiękniejszych nagrań z dziećmi, jakie widziałam
To niesamowite!Niesłychane, że dzieci są tak "upchane" w macicy. Wydaje się to niekomfortowe, ale z pewnością nie dla nich. 
Co za niesamowity, pełen spokoju poród!

Bliźniaki we wspólnym worku owodniowymBliźniaki we wspólnym worku owodniowym Instagram.com/badassmotherbirther

Możliwość podejrzenia dzieci, które wciąż znajdują się w worku owodniowym, jest doprawny wyjątkowa. Co ciekawe, te maluchy będą miały w szpitalnej karcie zanotowaną tę samą godzinę przyjścia na świat. 

Zobacz wideo Narodziny wcześniaka. Czy matka może dotknąć takiego dziecka po porodzie?