O komórkach z krwi pępowinowej mówi się coraz więcej, ale co to tak naprawdę jest? [MAMY CZAS]

W nowym odcinku "Mamy czas" rozmawiamy z dr. hab. n. med. Emilianem Snarskim - specjalistą hematologiem, specjalistą chorób wewnętrznych oraz Dyrektorem Medycznym Polskiego Banku Komórek Macierzystych o tym, w jakich sytuacjach komórki macierzyste z krwi pępowinowej mogą przydać się naszemu dziecku. W dalszej części programu położna Dominika tłumaczy, jak dbać o bliznę po cesarskim cięciu.

Przed wami kolejny odcinek "Mamy czas". W pierwszej części programu rozmawiamy z ekspertem dr. hab. n. med. Emilianem Snarskim o tym, czym są komórki macierzyste z krwi pępowinowej. Wiele kobiet w ciąży słyszy to pojęcie, ale tak naprawdę nie do końca wie, w jakich sytuacjach te komórki mogłyby się przydać dziecku. Pan doktor dokładnie nam to wytłumaczył, wymieniając konkretne choroby, gdzie przy ich użyciu można pomóc nie tylko dziecku, lecz także innym członkom rodziny. 

WF i matematyka najbardziej kontrowersyjne szkolne przedmioty. Co zrobić, by dzieci je polubiły? [MAMY CZAS]WF i matematyka - najbardziej kontrowersyjne szkolne przedmioty. Co zrobić, by dzieci je polubiły? [MAMY CZAS]

Położna Dominika tłumaczy jak dbać o bliznę po cesarskim cięciu 

Poród może odbyć się siłami natury lub przez cesarskie cięcie. W drugim przypadku proces rekonwalescencji może się wydłużyć. Świeżo upieczone mamy powinny zwrócić szczególną uwagę na bliznę, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Położna Dominika Lipiak wyjaśnia jak to prawidłowo zrobić. 

Na koniec Edyta Litwiniuk przygotowała trening dla wszystkich mam, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem lub wracają do aktywności fizycznej po porodzie. Ćwiczenia odciążają mięśnie brzucha, jednocześnie angażując inne parte mięśniowe. 

'Mamy czas' odc. 3Daria Ładocha jest zbuntowaną matką, a Łukasz Skiba przestrzega rodziców przed mandatami