Daria Ładocha jest zbuntowaną matką, a Łukasz Skiba przestrzega rodziców przed mandatami [MAMY CZAS]

W trzecim odcinku programu serwisu eDziecko.pl "Mamy czas" rozmawiamy z Darią Ładochą o presji, którą czują mamy po porodzie, i o tym, jak połączyć karierę z macierzyństwem. Na naszej kanapie gości również adwokat Łukasz Skiba, który tłumaczy, za co rodzice mogą otrzymać mandat w czasie wakacji i nie tylko.

Więcej odcinków "Mamy Czas" znajdziesz na Gazeta.pl.

W programie "Mamy czas" rozmawiamy z gwiazdami i ekspertami na tematy dotyczące macierzyństwa i szeroko pojętego stylu życia. Nie brakuje porad, osobistych historii i trików, które przydadzą się rodzicom w codziennym życiu.

"Mamy czas". Co czeka na was w trzecim odcinku?

W pierwszej części programu prezenterka telewizyjna, dziennikarka kulinarna i autorka książek Daria Ładocha opowiedziała nam o tym, jak po porodzie nie ulec presji otoczenia i wychowywać dzieci w zgodzie ze sobą.

Nie dałam sobie założyć tego krzyża. Byłam zbuntowaną matką, która powiedziała: "Nie. Ja nie muszę siedzieć 45 minut i udawać, że z mojej piersi leci tyle pokarmu, ile chciałaby położna laktacyjna". To się po prostu nie wydarzyło

- podkreśliła. Mówiła też o tym, jak udało jej się wrócić do pracy po porodzie i w jaki sposób jej córki trafiły do programu "Patenciary". 

 

W kolejnym segmencie położna Dominika wyjaśniła, dlaczego nie warto ufać poradom znalezionym w internecie i czemu naszyjniki z bursztynu nie są dobrym remedium na ząbkowanie. 

Złym pomysłem jest także pozwolenie dziecku na przebywanie na drogach publicznych bez nadzoru. Rodzice mogą dostać za to mandat wynoszący nawet 5000 zł. Jak kontrowersyjny przepis ma się do rzeczywistości i za co jeszcze rodzice mogą zostać ukarani? Wątpliwości rozwieje adwokat Łukasz Skiba. 

A po wszystkich rozmowach i poradach zapraszamy na trening z Edytą Litwiniuk. 

 
Więcej o: