Agata Rubik o dziadkach: A co zrobiłaś, żeby dziecko chciało utrzymać z tobą kontakt?

Relacje z wnuków z dziadkami rządzą się swoimi prawami. Ale aby były zdrowie i szczęśliwe należy o nie zadbać. Agata Rubik jasno wypowiedziała się w tej kwestii. Nie jest za tym, żeby namawiać dzieci do utrzymywania kontaktów z babcią czy dziadkiem.
Zobacz wideo Nowy rok, nowa ja. Jak zadbać o siebie, gdy w domu mamy dzieci? Ekspertka ma na to genialny patent

Z dziadkami jest inaczej, ale też może być fajnie

Relacje wnuki - dziadkowie rządzą się swoimi prawami. Dziadkowie często wydają się przeżywać swoją drugą młodość, gdy na świat przychodzi ich wnuk czy wnuczka. Zwłaszcza, gdy jest to ich pierwszy raz. Nawet jeżeli dziadkowie swoje własne dzieci traktowali surowo i byli wymagający, zazwyczaj wobec własnych wnuków zachowują się odwrotnie. Wnuki często mogą na nich liczyć, wyżalić się, pomarudzić. Dziadkowie często nieco rozpieszczają wnuki, pozwalają na więcej niż rodzice. I to całkiem normalne. Tak samo jak to, że wnuki tęsknią za nimi, potrzebują ich, czekają na odwiedziny, chcą z nimi przebywać i rozmawiać.

OFERTY AVANTI24.PL: Jak się ubrać na walentynki? Kopertowa sukienka w czerwonym kolorze to strzał w 10! Zmysłowa i kobieca

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Agata Rubik o relacjach swoich dzieci z dziadkami

Agata Rubik jest żoną znanego kompozytora Piotra Rubika. Zanim została jego żoną, zajmowała się modelingiem. W 2005 roku brała udział w konkursie Miss Polonia, na którym ostatecznie została II wicemiss. Choć między nimi jest 19 lat różnicy, w niczym im to nie przeszkadzało. Para pobrała się w 2008 roku, po trzech latach znajomości. Obecnie wychowują dwie córki: Helenę i Alicję. Para cieszy się dużą popularnością na Instagramie wśród Internautów. Agatę można tam znaleźć pod nazwą @agata_rubik. Często udostępniają filmiki, na których tańczą, wspólnie się bawią i spędzają czas. Widać, że rodzina ma dla Agaty wielkie znaczenie. Ostatnio kobieta była gościnią w podcaście "Tak mamy" dla Onetu i tam wypowiadała się na temat kontaktów i relacji wnuków z dziadkami. 

 

Jak często twoje dziecko dzwoni do babci?

W tej krótkiej rozmowie dała jasno do zrozumienia, że jest przeciwna zmuszaniu dzieci i pilnowaniu czy zadzwoniły do babci czy dziadka, czy zapytały co u nich i wyraziły chęć spotkania z nimi. Agata Rubik uważa, że w dobrej i zdrowej relacji dzieci same lgną do dziadków. Chcą się z nimi regularnie widzieć, rozmawiać z nimi i spędzać miło czas. Ale z drugiej strony, aby tak mogło się stać babcia i dziadek sami też muszą zadbać o relacje z dziećmi. Zamiast się obrażać i mieć za złe, że wnuki do nich nie dzwonią, warto by odpowiedzieli sobie na pytanie "co ty zrobiłaś/zrobiłeś, żeby to dziecko chciało utrzymać z tobą kontakt?" Aby relacje były fajne i zażyłe zarówno dzieci, jak i dziadkowie muszą się zaangażować.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Źródło: onet.pl

Więcej o: