Leonard pochodzi z języka germańskiego od słów "Leon", czyli "lew" oraz "hard", czyli "silny", "mocny". Największą popularność zyskało głównie dzięki sławnemu włoskiemu artyście Leonardo da Vinci. Jednak w Polsce pierwsze wzmianki pochodzą z epoki średniowiecza. Najwcześniejsze z nich pochodzi z XIII w. Imię to występowało wówczas w formach, takich jak: Leonhard, Lenert, Lenhard, Lenard. W I połowie 2023 roku, to imię zostało nadane 226 chłopcom.
Leonard to silny psychicznie człowiek. Nie obawia się realizowania własnych pragnień i celów, a także przekraczania własnych granic. Nie pozawala sobie na spontaniczność, to realista twardo stąpający po ziemi. Jest gospodarny i zorganizowany. Nie wydaje pieniędzy, jeśli nie czuje takiej potrzeby. Ma ścisły umysł, umie analizować i wyciągać trafne wnioski. Mimo wszystko jest fantastycznym rozmówcą. Potrafi słuchać i jednocześnie sprawić, by nikt w jego towarzystwie się nie nudził. Jego pogodny nastrój bardzo szybko udziela się innym. Może nie sprawia takiego wrażenia, ale Leonard jest niezwykle wrażliwym człowiekiem. Raczej unika pokazywania emocji, ale prawda jest taka, że nie potrafi przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy. Jedną z jego największych wad jest brak umiejętności odpoczynku.
Imieniny: 4 marca, 30 marca, 6 listopada, 18 listopada, 26 listopada, 15 października
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Lenek, Lenny, Leny, Leo, Leon, Leonardo, Leonardek, Leonarduś, Leonek, Leonidas, Leoś, Lewek, Lioł, Lolek, Loluś
Leonard to człowiek uczynny i pracowity. Potrafi trzymać nerwy na wodzy, a cierpliwość to jego drugie imię. W sytuacjach konfliktowych i trudnych zachowuje zimną krew. Trudności i problemy, ani trochę nie są w stanie zniechęcić go do osiągnięcia założonego celu. Świetnie pracuje mu się w zespole. Współpracownicy uwielbiają go za spokój i umiejętność motywowania innych. Dostrzega ich mocne strony i namawia do tego, by umiejętnie je wykorzystali. Na każdą sytuację i konflikt potrafi spojrzeć obiektywnie i rozwiązać tak, by każdy był zadowolony. Najlepiej sprawdzi się na takich stanowiskach jak: menedżer, trener, negocjator, mediator, nauczyciel, instruktor, właściciel firmy, kierownik, analityk, artysta, sędzia.