Mama zdradza patent na najlepsze darmowe zabawki dla dziecka. "Skąd bierzesz te pomysły?"

Rodzice często zastanawiają się dlaczego ich dziecko znowu płacze, marudzi lub powtarza, że mu się nudzi. Świecące i grające zabawki potrafią szybko wylądować w koncie, a rodzice nie wiedzą jak wtedy skutecznie zroganizować dziecku czas. A wystarczy wyciągnąć kilka rzeczy, które codziennie używamy i mamy pod ręka. Ekscytacja i radość ogromna.

Świadoma, kreatywna i pełna inspiracji mama

Antonina Zych prowadzi konto na TikToku o nazwie @owies.i.len. To mama małego Ediego, która publikuje sporo treści z zakresu rodzicielstwa i lifestylu. Na jej profilu można znaleźć mini vlogi, poruszane są tematy jak: wielopieluchowanie, noszenie dzieci, prezenty, urodziny, fakty o bobasach i wiele innych, które towarzyszą jej, jako mamie chłopca na co dzień. Wydaje się być przy tym niezwykle świadoma i zaangażowana, a jej publikacje cieszą się sporą popularnością wśród obserwujących. Ostatnie dotyczące prezentów dla Ediego oraz poruszające temat wózka i lalki dla chłopca bardzo poruszyły czytelników. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomysły na proste zabawy i zabawki dla dzieci

Filmiki, które cieszą się nadzwyczajnym zainteresowaniem to te dotyczące pomysłów na zabawy i zabawki dla najmłodszych. Wielu rodziców wie, co to znaczy nudzące się dziecko pomimo przepełnionych półek w pokoju dziecięcym. Niestety grające, piszczące, świecące czy śpiewające zabawki, nie zawsze skutecznie przyciągną dziecięcą uwagę na dłużej niż 5 minut. Małe dzieci są ruchliwe, potrzebują zmian, potrzebują doświadczać i eksplorować świat po swojemu. Potrzebują bodźców i uwagi, potrzebują zmian i różnorodności - jeśli chodzi o zabawy. Antonina doskonale wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom swojego dziecka, ale i wielu innym mamom, borykającymi się z podobnymi problemami. Do świetnych zabaw często niewiele potrzeba, przydadzą się: folia bąbelkowa i taśma; puszka cieciorki, blacha lub plastykowa podstawka i kilka gumowych zabawek; durszlak i kreatywne patyczki; mrożone warzywa, torebka strunowa i woda; garnek, kilka zabawek i bezpiecznych akcesoriów kuchennych, taśma albo koc i trochę przestrzeni. Wiele mam potwierdza, że pomysły są genialne. 

Zabawa dopasowana do dziecięcych potrzeb i możliwości

Do jednych zabaw potrzeba całkowitej uwagi rodzica, do innych nieco mniej. Nie każda zabawa spodoba się każdemu dziecku, dlatego trzeba próbować, modyfikować, dawać przykład, pokazywać. Należy też mieć zawsze pewność, że żadna zabawa nie stanowi zagrożenia dla dziecka. Takie zabawy niewiele kosztują, jedynie czas rodzica. Wiele dzieci uwielbia buszować po kuchennych szafkach i szufladach, a możliwość zabawy dorosłymi akcesoriami będzie dla nich ekscytująca. Jeśli rodzicom brak pomysłów i kreatywności, wystarczy wejść w Internet, jak widać można znaleźć tam inspirację i podpowiedzi na każdy temat. 

Czy Ty właśnie zrobiłaś bitą śmietanę z wody po cieciorce?
Jestem zła, że nie było Twoich filmików jak moja miała pół roku.
Super zabawy, będzie przyzwyczajony do dotyku różnych rzeczy, nie to co mój kuzyn jak pierwszy raz postawił stopę na trawie i zaczął płakać bo się bał.
Skąd bierzesz te pomysły?
Mam jeszcze 3 tygodnie do porodu, a już zapisuję Twoje świetne pomysły na zabawę.
Tak mnie wciągnęły te filmiki ze obejrzałam już wszystkie na profilu.
Jesteś moją inspiracją, chciałabym być taką wspaniałą mamą w przyszłości.

- większość komentujących jest zachwycona pomysłami.

Więcej o: