Metody wychowawcze Kate i Williama. Mogą budzić zdziwienie

Książe William i księżna Kate wielokrotnie podkreślają, że ich codzienność z trójką dzieci, to podbne zmagania i problemy, jakie na co dzień spotykają ich poddanych. Czy metoda, którą stosują jest również wszystkim znana i co na to eksperci?

Wychowanie w świetle fleszy

Wystarczy, że pojawiają się gdziekolwiek a ich zachowania, style czy gesty są szeroko komentowane. Tak też było, gdy rodzina królewska obchodziła jubileusz śp. Królowej Elżbiety II, a księżna Kate i jej najmłodszy syn, byli komentowani niemal przez wszystkich. Prasa, telewizja i osoby postronne zastanawiały się czy jej zachowanie wobec zniecierpliwionego i znudzonego księcia Louisa było właściwe i czy aby na pewno książę William i księżna Kate nie wychowują swoich dzieci zbyt lekką ręką i nie pozwalają na zbyt wiele. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Metody wychowawcze Kate Williama

Zarówno Kate jak i William w swoich wywiadach często podkreślają, że prywatnie są dokładnie takimi samymi ludźmi, jak ich poddani. Zmagają się na co dzień z podobnymi problemami i wyzwaniami wychowawczymi. Kiedy tylko mogą spędzają czas ze swoimi dziećmi, dbając o jak najlepsze relacje z nimi. "The Sun" twierdzi, że zarówno Cambridge'owie jak i niania dzieci, stosują metodę "rozmowy na kanapie". Metoda polega na tym, że niesforne dziecko zostaje zabrane z miejsca, w którym właśnie się znajduje do innego pomieszczenia, gdzie mieści się "kanapa do rozmów". Tam w spokojnych warunkach przeprowadzają spokojną, dostosowaną do wieku rozmowę z dzieckiem. Wyjaśniają i rozwiązują problem. 

Komentarze specjalistów

Niektórzy eksperci twierdzą, że preferowana przez rodzinę królewską metoda wychowawcza, która polega na spokojnej rozmowie poza miejscem konfliktu, działa na psychikę dziecka bardzo pozytywnie. Dziecku łatwiej się uspokoić i zrozumieć całą sytuację. Według innych z kolei, rozmowa po kłótni, poza miejscem sporu nie ma najmniejszego sensu. Ich zdaniem efekt przynosi tylko rozmowa w czasie sporu. Po tym fakcie nie należy wracać z dzieckiem do negatywnych emocji. Jannie Bond, ekspertka od wychowania i znawczyni brytyjskiej rodziny, twierdzi że księżna Kate i książę William starają się być bardzo blisko swoich dzieci. Skomentowała też metody wychowawcze i zachowanie Kate wobec synka w czasie obchodów jubileuszu:

Zamiast wysyłać dziecko do kąta, pozwalają mu wyjaśnić, dlaczego czuje się w taki sposób i rozmawiają z nim, dzięki czemu dziecko wyraża swoje emocje i się uspokaja"
Rezultat jest taki, że dzieci sprawiają wrażenie bardzo dobrze wychowanych. Louis nie zachowywał się źle podczas Platynowego Jubileuszu. Psocił, jak to czterolatek - dodała ekspertka.

Źródło: Marie Claire, Good Housekeeping US

Więcej o: