Sławomir Nitras i jego żona przeżyli wielką tragedię. "Pierwszą córkę Anię straciliśmy, żyła krótko"

Obecnie ministrem ds. sportu i turystyki jest Sławomir Nitras. Nie ma więc co się dziwić, że wiele osób chciałoby dowiedzieć się nieco więcej o jego prywatnym życiu. Okazuje się, że polityk i jego żona przed laty przeżyli ogromną tragedię, związaną z utratą dziecka.

Sławomir Nitras w rządzie Donalda Tuska pełni funkcję ministra sportu i turystyki. Od wielu lat jest związany ze światem polityki. Przed laty był posłem na Sejm V, VI, VIII, IX i X kadencji, deputowanym do Parlamentu Europejskiego VII kadencji i głównym doradcą premier Ewy Kopacz.

Zobacz wideo To właśnie te osoby wspierały Magdę Stępień w żałobie. "Mówili, że wyjdzie jeszcze słońce. Nie pozwolili mi się załamać"

W ostatnim czasie o polityku zrobiło się szczególnie głośno, ponieważ chce wprowadzić spore zmiany we władzach związków sportowych. Z tego powodu wiele osób chce wiedzieć nieco więcej nie tylko o działalności i pracy ministra, ale też jego rodzinie i życiu prywatnym

Nitras chce zmian w PZPN

Sławomirowi Nitrasowi zależy mu na tym, by znalazło się tam więcej kobiet. Nie jest tajemnicą, że od lat, w PZPN dominują mężczyźn

Są związki, przykładowo podaję - piłki nożnej, związek narciarski, piłki koszykowej, w których zarządach nie ma ani jednej pani. Będę chciał to zmienić, będę chciał, żeby zostały dopuszczone do głosu

- powiedział minister na antenie radia "TOK FM". Zapewnił przy tym, że nie nawołuje do żadnych rewolucji, jednak jego zdaniem wprowadzanie zmian jest konieczne. Ma świadomość, że mogą one wywoływać wiele emocji. "Bardzo chętnie zobaczę miny panów prezesów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ale też bardzo chętnie zobaczę miny zawodniczek Medyka Konin, Pogoni Szczecin, GKS Katowice, czyli głównych klubów polskiej żeńskiej piłki nożnej. I zapytam panów prezesów, dlaczego np. w związku niemieckim 1/3 stanowią kobiety, dlaczego w Skandynawii to jest 50 proc., a u nas są sami faceci" - dodał w udzielanym wywiadzie.

 

Minister przed laty przeżył ogromną tragedię

Sławomir Nitras od wielu lat jest związany z Irminą Kryśkowiak-Nitras. Żona ministra niegdyś też próbowała swoich sił w polityce - startowała do Rady Miasta Szczecina z listy PO. Zrezygnowała z tego pomysłu, ponieważ zarzucano jej, że "steruje nią mąż".

Nie mam zwyczaju wspierać się pozycją zawodową męża we własnych przedsięwzięciach. Biorąc pod uwagę fakt, iż dominującym okazał się przekaz informacyjny, przedstawiający mnie w świetle osoby, za którą decyzje podejmuje mąż, postanowiłam zrezygnować ze startu. Nie chcę być przedstawiana jako bezwolna istota, którą ktoś wprowadza lub zdejmuje z listy wyborczej

- informowała wówczas żona ministra. Aktualnie wiadomo, że na co dzień pracuje w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Sławomir Nitras i jego żona wychowują dwie, nastoletnie już, córki - Natalię i Kornelię. Przed laty ministra sportu i jego ukochaną dotknęła jednak wielka tragedia. Małżeństwo musiało się zmierzyć ze stratą pierwszego dziecka, które zmarło tuż po narodzinach.

Pierwszą córkę, Anię, straciliśmy, żyła krótko. Była poważnie chora. Jestem wdzięczny żonie, że nasze córki wychowała tak, że pamiętają o siostrze

– powiedział polityk w 2019 roku w rozmowie z redaktorem "Gazety Wyborczej".

Nitras nie ukrywa tego, że rodzina jest u niego numerem jeden i chętnie spędza z nią każdą wolną chwilę. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się prywatnymi zdjęciami, które przestawiają wspólne chwile z żoną i córkami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.