Zielona Góra. Koronawirus w żłobku. Pracownicy, dzieci i rodzice na kwarantannie

U pracownicy niepublicznego żłobka przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze stwierdzono obecność koronawirusa. Zamknięto placówkę, a wszyscy opiekunowie, dzieci oraz rodzice podopiecznych żłobka przebywają na kwarantannie.

Koronawirus w żłobku

Ewa Godlewska, dyrektorka żłobka, w którym stwierdzono obecność koronawirusa, poinformowała o jego zamknięciu na Facebooku. 

Niepubliczny żłobek "Misio Bazik" został zamknięty w dniu 27 lipca

- napisała. Powodem decyzji był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednej z pracownic. Dyrektorka wyjaśniła, że chora na COVID-19 czuje się dobrze, a wszyscy pracownicy, dzieci i rodzice przebywają na kwarantannie. Godlewska dodała, że procedury dotyczące zachowania bezpieczeństwa były przestrzegane zarówno przez kadrę, jak i przez rodziców.  Zapowiedziała, że po uzyskaniu ujemnych wyników testów wszystkich osób, działalność placówki zostanie wznowiona. 

Koronawirus w przedszkolach i żłobkach w Polsce

Żłobek w Zielonej Górze to nie jedyna placówka dla dzieci, którą zamknięto ponownie z powodu zakażenia. W ostatnich dniach zamknięto także m.in. przedszkole w Otwocku. 

Informujemy, że u jednego z pracowników w Przedszkolu nr 3 w Otwocku został potwierdzony przypadek koronawirusa. Trwa dezynfekcja i ozonowanie przedszkola i placu zabaw

- poinformował otwocki ratusz. COVID-19 stwierdzono u 56-letniej nauczycielki. - Kwarantanną zostało objętych jedenaścioro dzieci oraz dwie osoby z personelu - przekazała Joanna Narożniak, cytowana przez tvn24.pl. 

Jakie wytyczne obowiązują w przedszkolach i żłobkach? Zobacz artykuł: Zmiany w wytycznych dla przedszkoli. Od teraz do placówki może uczęszczać więcej dzieci

Zobacz wideo Szkoły nie są gotowe na drugą falę pandemii. Krytyczna ocena nauczycieli
Więcej o: