Troje dzieci zmarło w Nowym Jorku przez tajemnicze schorzenie. "To jest coś nowego, co się rozwija"

Troje dzieci zmarło w Nowym Jorku z powodu schorzenia, które wiąże się z koronawirusem. Powiedział o tym podczas sobotniej konferencji prasowej Andrew Cuomo, gubernator stanu. Dodał, że sytuacja jest naprawdę niepokojąca.

Tajemnicze schorzenie ma związek z koronawirusem?

Choroba zabrała życie trzem młodym nowojorczykom. To jest coś nowego, to się rozwija

- wyjaśnił Andrew Cuomo podczas konferencji. Dodał, że według stanu na sobotę ponad 73 dzieci cierpiało na rzadkie schorzenie przypominające zespół wstrząsu toksycznego i chorobę Kawasakiego. Według gubernatora wiele z tych dzieci nie miało objawów typowych dla schorzeń układu oddechowego łączonych z koronawirusem. Jednak u wszystkich zarejestrowano pozytywny wynik testu na koronawirusa albo obecność przeciwciał. Stanowy Departament Zdrowia współpracuje również w badaniu genomu w celu ustalenia źródła choroby.

Choroba Kawasakiego - objawy i przyczyny

Choroba Kawasakiego powoduje u dzieci zapalenie ścian naczyń krwionośnych, w tym tętnic wieńcowych. Wiąże się z takimi objawami, jak gorączka, wysypka, ból brzucha, biegunka i torsje. W niektórych przypadkach może wymagać leczenia na oddziałach intensywnej terapii. Według Miejskiego Departamentu Zdrowia chorobę zwaną "wieloukładowym zespołem zapalnym potencjalnie związanym z Covid-19", zaobserwowano u dzieci w wieku od 2 do 15 lat. Zobacz: Znana od lat choroba zakaźna może mieć związek z koronawirusem. Atakuje głównie dzieci.

Lekarze z USA i innych krajów zaobserwowali podobne przypadki zachorowań. Niektórzy z nich biorą pod uwagę, że objawy, o których mowa, mogą być spowodowane przez nowy, jeszcze niezidentyfikowany patogen. Zobacz: Nowe objawy koronawirusa u dzieci. Covid-19 przypomina zatrucie pokarmowe?

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?
Więcej o: