Mama ostrzega przed nietypowymi objawami COVID-19. Dlaczego o tym nikt nie mówił?

Koronawirus u dzieci może dawać różne objawy. Mama ze Szkocji ostrzega przed nietypowymi dolegliwościami, które mogą towarzyszyć chorobie u najmłodszych. Jej syn doświadczył ich, zanim trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Karen Simpson to mama 13-letniego Lewisa ze Szkocji, która ostrzega innych rodziców przed nietypowymi objawami koronawirusa u dzieci. Jej syn miał różne dolegliwości, o których się nie mówi. 

Koronawirus u dzieci. Wysypka i przekrwione oczy

Simpson opowiedziała, że zanim Lewis został umieszczony na oddziale intensywnej terapii w Glasgow, po tym jak jego stan szybko się pogorszył, przez kilka dni miał wysypkę i przekrwione oczy. Zrobiono mu cztery testy na koronawirusa i dopiero ostatni dał pozytywny wynik. 

Mieszkanka Aberdeen powiedziała, że ??Lewis czuje się już coraz lepiej. Chciała jednak ostrzec innych przed nietypowymi objawami: wysypką na dłoniach i stopach i przekrwionymi oczami. Mogą one wskazywać na COVID-19.

Dzieci nie zawsze mają suchy kaszel

- napisała Simpson na Facebooku. Dodała, że Lewis miał wysoką gorączkę, ból głowy i biegunkę. "Na początku nie sądziliśmy, że to coś poważnego. Zakładaliśmy, że zaraz mu przejdzie - powiedziała w rozmowie z 7news.com. W rozmowie z dziennikarzami wyjaśniła, że rzadkie objawy pojawiły się pięć dni po tym, jak jej syn dostał wysokiej temperatury - około 40,5 stopnia.

Nigdy wcześniej nie widziałam syna w takim stanie. To było straszne

- powiedziała.

Brytyjscy lekarze z kolei zaobserwowali wzrost liczby dzieci z wieloukładowym stanem zapalnym. Najmłodsi pacjenci wykazywali symptomy podobne do zespołu wstrząsu toksycznego. Eksperci z NHS twierdzą, że to może mieć związek COVID-19. Ostrzegli lekarzy pierwszego kontaktu i opisali objawy, które pojawiły się u dzieci ze stanem zapalnym. Wymienili wysoką temperaturę, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, wysypkę, nieprawidłowe wyniki badań krwi, nieprawidłową pracę serca i u niektórych pacjentów: objawy żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, wymioty, biegunka).

Zobacz wideo Minister edukacji podał terminy egzaminów w szkołach
Więcej o: