Większość ciężarnych nie ma utajonych objawów koronawirusa - pokazują to nowe badania

Nowojorskie szpitale rozpoczęły badania kobiet w ciąży, aby sprawdzić, czy każda ciężarna z wynikiem pozytywnym na koronawirusa ma objawy. Lekarze dokonali zaskakującego odkrycia.

Kobiety w ciąży z koronawirusem

Dwa nowojorskie szpitale rozpoczęły badania przesiewowe każdej kobiety w ciąży w czasie panowania koronawirusa. Lekarze dokonali zaskakującego odkrycia: około jedna na osiem kobiet uzyskała wynik dodatni, z czego większość ciężarnych nie wykazała żadnych objawów choroby.

To tylko dwa tygodnie danych i na pewno będziemy nadal gromadzić i publikować te dane. Wyniki pokazały, że 13,5% mających koronawirusa czuło się dobrze

- powiedziała  w wywiadzie dla stacji informacyjnej MSNBC, doktor Dena Goffman, współautorka badań i szefowa położnictwa w New York-Presbyterian Hospital.

Wyniki badań kobiet w ciąży z koronawirusem

88% kobiet z wynikiem pozytywnym, nie miało żadnych objawów. Naukowcy z Nowego Jorku nadal badają, czy ludzie, którzy nie kaszlą ani nie kichają, mogą zarazić innych. Odkrycia, opublikowane w poniedziałek w The New England Journal of Medicine, opierają się na 215 zbadanych kobietach, które urodziły dzieci w nowojorskim szpitalu Allen i Columbia University Irving Medical Center między 22 marca a 4 kwietnia 2020 r. Cztery kobiety miały gorączkę lub inne objawy COVID-19 przy przyjęciu i wszystkie uzyskały wynik pozytywny na obecność wirusa. Kolejne 29 kobiet uzyskało wynik pozytywny, pomimo tego, że czuły się dobrze. Zatem 29 z 33 pacjentów zakażonych wirusem było bezobjawowych.

Uniwersalne badania przesiewowe w dwóch szpitalach przeprowadzono w zeszłym miesiącu po przyjęciu dwóch kobiet na rutynowy poród, a później stwierdzono, że mają koronawirusa. Obie na początku czuły się dobrze, ale wkrótce pojawiły się objawy zachorowania. Uniwersalne testy mogą pomóc szpitalom w ustaleniu, które pacjentki powinny zostać odizolowane. "Posiadanie takich informacji ma wiele korzyści dla nas i pacjentów".- powiedziała lekarka. Kobiety w ciąży, które mają koronawirusa, mogą przenosić infekcję na swoje dzieci, choć nie jest jasne, czy przenoszenie zachodzi w macicy, z kanału rodnego czy z mikrourazów w worku owodniowym, jak wykazało małe badanie 33 kobiet w Chinach.

Zobacz wideo Epidemie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat
Więcej o: