Tata zrobił wzruszający baner dla syna, który przebywa w szpitalu. "Mam w oczach łzy"

W szpitalu dziecięcym przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie wprowadzono ograniczenia odwiedzin. Tata Michałka, małego pacjenta w tym szpitalu postanowił zrobić synkowi niespodziankę. Umieścił baner z napisem, dedykowanym dla swojego dziecka.

W Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów i wprowadzono ograniczenia odwiedzin. To trudna sytuacja dla małych pacjentów szpitala i ich rodziców. 

"Michałku, kocham cię. Tata" - to napis na banerze, umieszczonym przy szpitalu. Autorem najwyraźniej jest tata pacjenta placówki. Joanna Wicha, pielęgniarka pracująca w szpitalu i jednocześnie radna krajowa partii Razem pokazała zdjęcie na Twitterze i napisała:

Wychodząc z pracy (szpital pediatryczny - wstrzymane odwiedziny) zobaczyłam ten transparent. Jest skierowany w stronę okien w salach pacjentów. Nawet nie wiem, jakimi słowami można opisać taki widok. Mam w oczach łzy...

Rodzice nie mogą odwiedzać dzieci w szpitalach

Jakiś czas temu w zaleceniach w związku z pandemią koronawirusa uwzględniono: wstrzymanie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitala, wstrzymanie pobytu opiekunów prawnych na oddziałach szpitala (wyjątkiem są matki karmiące i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami), obowiązuje też ograniczenie liczby wnoszonych na oddziały przedmiotów – rzeczy pacjenta powinny mieścić się w szafce przy łóżku. Takie zasady obowiązują m.in. w bydgoskim szpitalu.  Na stronie ich placówki czytamy:

"Ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne, wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu oddziałów, poradni i pracowni szpitala. Ich celem jest zapewnienie Państwu bezpieczeństwa i minimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Prosimy o zrozumienie i stosowanie się do poniższych zaleceń."

Rodzicom nie spodobały się te zalecenia. Pisaliśmy o tym w artykule: Koronawirus w szpitalach dla dzieci. W Bydgoszczy rodzice muszą je zostawiać na oddziałach same, niemowlęta też

Zobacz wideo Piękna akcja. Włoscy policjanci klaszczą w podzięce dla lekarzy i pielęgniarek
Więcej o: