Mama musiała zabrać 5-latkę na zakupy. Na plecach przyczepiła jej tabliczkę. Zdania ludzi są podzielone: Sama powinna mieć taki napis

Samotna mama zmuszona była zabrać swoją córkę na zakupy. Wpadła na nietypowy pomysł, który miał ochronić ją przed krytyką. Jak tłumaczy swoje zachowanie?

Pandemia koronawirusa zawładnęła całym światem. Z trudnymi okolicznościami na co dzień zmagają się rodzice, których dzieci pozostały w domu z powodu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół. Szczególnie trudne jest to dla samotnych rodziców. Podczas pandemii przepisy nakazują, aby dzieci pozostały w domu. Samotna mama MaryAnn Fausey Resendez z Teksasu zmuszona była zabrać swoją córkę do sklepu, ponieważ nie chciała zostawiać jej samej w domu. Wymyśliła sposób jak wytłumaczyć jej działanie, zawstydzając przy tym innych ludzi. 

Zobacz wideo Ćwiczenia dla dzieci na koordynację #zostańwdomu

Mama chciała uniknąć krytycznych spojrzeń 

Konieczność pójścia na zakupy w celu kupienia podstawowych produktów jest trudna, gdy masz małe dzieci w domu, a zwłaszcza gdy jesteś samotnym rodzicem. Bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze. Samotna matka musiała zrobić zakupy w sklepie, ale nie chciała zostawiać samej córki w domu. Postanowiła przyczepić 5-letniej dziewczynce na plecach kartkę, na której napisała:

Mam dopiero 5 lat więc nie mogę zostać sama w domu. Muszę kupić artykuły spożywcze z mamusią. Zanim zaczniesz oceniać, odsuń się na dwa metry

Mama udostępniła wpis na Facebooku. Wyjaśniła, że zrobiła to, aby ludzie nie wytykali jej palcami, nie robili zdjęć oraz nie zawstydzali w mediach społecznościowych. 

31-latka po porodzie zobaczyła swoje dziecko pierwszy raz na ekranie komputera. W szpitalu, w którym rodziła zmarło prawie 90 osób

Wpis odebrany pozytywnie w mediach społecznościowych 

Szczere zachowanie mamy 5-letniej dziewczynki zostało odebrane w sposób aprobujący. Wpis dynamicznie rozprzestrzenił się w Internecie, gdzie użytkownicy udostępnili go ponad 43 tys. Kobieta zadbała o środki bezpieczeństwa. Jej córka miała rękawiczki i maskę oraz zdezynfekowane dłonie po zakupach. 

Więcej o: