Dwoje jej dzieci zachorowało na koronawirusa. Teraz mama ma ważną radę dla rodziców

Koronawirus zagraża nie tylko osobom starszym. Media coraz częściej donoszą o ciężkich przypadkach zachorowań wśród dzieci. Pewnej mamie zachorowała dwójka pociech. Teraz apeluje do innych rodziców.

Chociaż statystyki wyraźnie informują, że niższe ryzyko zachorowań na koronawirusa jest wśród młodych to nie oznacza, że nie trzeba obawiać się, że nasze dziecko zostanie zakażone. Wręcz przeciwnie, musimy zrobić wszystko, aby chronić zdrowie dzieci. Pewnej mamie nie udało się uchronić dzieci przed zarażeniem Covid-19. Postanowiła uświadomić innych i zaapelowała do rodziców na całym świecie.

Mama pielęgniarka nie widziała się z dzieckiem od kilkunastu dni. Zobaczyły się przez szybę

Objawy Covid-19 u 5-latki i 3-latka rozwinęły się bardzo szybko

Bettina Rowley, mama dwójki dzieci, postanowiła przestrzec innych rodziców. Opowiedziała swoją  historię dotyczącą koronawirusa. U jej dzieci - 5-letniej Charlotte i 3-letniego Fredericka objawy rozwinęły się w niecałe 24 godziny. Mieli gorączkę ponad 40 stopni i suchy kaszel. Kilka godzin wcześniej jedno z dzieci bawiło się na zewnątrz, dlatego pomyślała, że może być to Covid-19. Kobieta skontaktowała się ze swoim lekarzem, następnie dzieci zostały przebadane i w ciągu 48 godzin wyniku tekstu na koronawirusa był pozytywny. Poradzono jej, aby zabrała Charlotte i Fredericka do szpitala. Działała szybko i za jakiś czas trafiła z chorymi dziećmi na oddział izolacyjny, gdzie zostali hospitalizowani. Kobieta skorzystała z możliwości samodzielnego izolowania się w pokoju szpitalnym wraz z dziećmi. W trakcie okazało się, że układ odpornościowy dzieci uległ zmianie, a Charlotte przestała czuć smaku. Personel szpitala nauczył matkę obsługiwać sprzęt medyczny w pokoju, aby nikt inny nie musiał wchodzić i narażać swoje zdrowia przy zwykłych czynnościach. 

Cała rodzina zachorowała na koronawirusa. "Jedenaścioro dzieci. Padały jedno po drugim"

Dzieci wygrały walkę z chorobą

Na szczęście wszystko miało pozytywne zakończenie. Dzieci wyzdrowiały. Kobieta cały czas zastanawiała się jak doszło do tego, że dzieci zaraziły się wirusem. Nie mogła tego pojąć, przecież tak na nie uważała. Charlotte i Frederick, co prawda uczęszczali do przedszkola zanim doszło do zamknięcia ich w całym kraju, ale minął już jakiś czas od ostatniej wizyty. Postanowiła wypowiedzieć się na temat diagnozy, aby przestrzec innych rodziców przed zagrożeniem. 

Zobacz wideo Morfologia u dziecka
Więcej o: