Co robić, jeśli dziecko czuje lęk i stres w związku z pandemią? Hollywoodzki aktor ma na to sposób

Hollywodzki aktor Chris Hemsworth ogłosił na swoim profilu na Instagramie, że udostępni darmowe ćwiczenia medytacyjne dla dzieci, które maja im pomóc ze stresem związanym z pandemią koronawirusa.

.

Chris Hemsworth to hollywoodzki aktor, najbardziej znany z roli Thora w serii filmów "Avengers". Aktor izolację spędza z żoną i trójką dzieci- siedmioletnia Iriną i sześcioletnimi Tristanem i Sashą. W niedawnym poście na Instagramie tata przyznał, że w związku z pandemią koronawirusa musiał zająć się nauczaniem domowym, które nie wychodzi mu najlepiej. Wtedy odkrył, że jego dzieciom bardzo pomaga medytacja, która je wycisza i po takich ćwiczeniach, lepiej podchodzą do robienia zadań szkolnych. W filmie, który udostępnił mówi, że na początku nie wierzył, że medytacja podziała na jego dzieci, ale o dziwo po skończonych ćwiczeniach były o wiele spokojniejsze. Żeby pomóc innym rodzicom na całym świecie, postanowił, że udostępni sześciotygodniowy program z darmowymi ćwiczeniami medytacyjnymi dla dzieci.

Jeśli tak jak ja, izolację domową spędzasz z dziećmi i musisz przyjmować różne role w ciągu dnia jak: niania, nauczyciel, rodzic, nauczyciel tańca i powoli zaczyna brakować ci cierpliwości, myślę, że ten program przyniesie ci wiele korzyści. Od następnego tygodnia centrfit będzie udostępniało darmowe ćwiczenia medytacyjne i wizualizacje dla dzieci.
 

Ludziom bardzo spodobał się pomysł i oferta taty. Wiele komentujących przyznało, że spędzanie 24 godzin z dziećmi to wyzwanie i chętnie wypróbują czegoś, co może im pomóc się wyciszyć.

Świetny pomysł! Dziękujemy
Cześć Chris, chciałam tylko napisać, że program brzmi świetnie i na pewno go wypróbujemy
Dzięki, to bardzo miłe z twojej strony. Jesteś niesamowitą osobą

Medytacja dla dzieci

Medytacja to praktyka polegająca na ćwiczeniu umysłu. Jest to sposób odnalezienia spokojnego miejsca w sobie. Dzięki medytacji możemy uporządkować nasze myśli. W szkole może zapewnić spokojną atmosferę, która jest tak ważna w procesie edukacji dzieci. Na co dzień medytacja pomaga dzieciom odprężyć się po całym dniu, wyciszyć i uspokoić. Wynikiem praktyk medytacyjnych u dzieci powinna być większa wiara w siebie i swoje możliwości, panowanie nad swoimi emocjami i zmniejszenie stresu.

Zobacz wideo Kate Hudson pokazała, jak w domu zrobić maseczkę ochronną
Więcej o: