Uczniowie wrócą do szkoły po Wielkanocy? Szef KPRM: To są zbyt poważne sprawy, żeby sobie gdybać

Zdalne nauczanie przedłuży się? Uczniowie już prawie od miesiąca nie chodzą do szkół, od dwóch tygodni trwa nauczanie na odległość. Czy po świętach szkoły zostaną otwarte?

W związku z pandemią koronawirusa, zamknięto przedszkola, szkoły i placówki oświatowe - zarówno te publiczne, jak i niepubliczne. Między 12 a 25 marca nie prowadziły one zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a nauczyciele, zachęcani do tego, aby wspierać uczniów, przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Od 26 marca zdalne nauczanie jest usystematyzowane, regulowane rozporządzeniem.

W szkołach wprowadzono różne rozwiązania - niektórzy mają normalne zajęcia, które nauczyciele prowadzą na wideokonferencjach, inni otrzymują zadania za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Uczniowie codziennie mają zadawane lekcje, sprawdzana jest obecność, oceniana jest ich wiedza. 

Ogłoszono, że zdalne nauczanie potrwa do 10 kwietnia, czyli uczniowie wrócą do szkół po wiosennej przerwie świątecznej, która trwa od 9 do 14 kwietnia. Czy tak się stanie?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

O to, czy po świętach szkoły będą funkcjonować normalnie, w poniedziałkowej Porannej rozmowie w RMF FM został zapytany szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

W najbliższych dniach na pewno zapadną decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i ewentualnych dalszych przepisów związanych z rozwojem koronawirusa. Ja nie chcę spekulować dzisiaj jak to się skończy, bo to są zbyt poważne sprawy, żeby sobie gdybać. My opieramy się w tej sprawie na opinii Ministerstwa Zdrowia, lekarzy i ekspertów i to jest podstawa do podejmowania decyzji

- mówił szef KPRM. Ostatnie zdalne przed Wielkanocą odbywają się w środę. Szef MEN, Dariusz Piontkowski, brał w poniedziałek udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Kryzysowego, zapewne niebawem dowiemy się, jakie decyzje podjęto.

Zobacz wideo Szef MEN podkreśla, że to nie jest czas na wypoczynek, a na nadrabianie zaległości
Więcej o: