Poruszający filmik. Pracownik szpitala przez pandemię koronawirusa nie mógł przytulić synka

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z Arabii Saudyjskiej, na którym widać jak pracownik szpitala odmawia dziecku przytulenia. Filmik poruszył internautów. Opublikował go nawet szef Światowej Organizacji Zdrowia.

Na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Naser Ali Al-Shahrani, który pracuje w szpitalu w Rijadzie, wchodzi do domu. Mały chłopiec o imieniu Mohamed biegnie do niego z otwartymi ramionami, ale mężczyzna każe mu się zatrzymać. Synek zatrzymuje się, a pielęgniarz kuca i zaczyna płakać. 

Al-Shahrani opublikował filmik w mediach społecznościowych z nadzieją, że "dotknie serc ludzi, którzy nie przestrzegają zasad kwarantanny lub innych środków ostrożności, takich jak unikanie uścisków dłoni".

Poruszające nagranie udostępnił szef WHO

 Film udostępnił także szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Kolejne rozdzierające serce nagranie, które pokazuje, jak poświęcają się pracownicy służby zdrowia, aby uchronić nas przed koronawirusem

- napisał. W mediach społecznościowych pojawia się wiele wpisów, które dotyczą obecnej sytuacji w szpitalach i placówkach zdrowia publicznego. Internauci apelują o wsparcie dla pracowników służby zdrowia. 

Niedawno napisaliśmy artykuł, w którym zamieściliśmy wpis żony lekarza. Marzena Sojda wyznała, że jej mąż oraz inni lekarze noszą "duszne kombinezony, przylepiające się do gołego ciała (...), maskę chroniąca przed wirusem, ale ograniczająca również dostęp tlenu, szybka i dwie pary rękawiczek (chirurgiczne i jednorazowe do każdego pacjenta)", pracują w pocie czoła, z krótkimi przerwami na fizjologię i ratują życie. 

Zobacz też: Dziennikarka NBC News zobaczyła syna po raz pierwszy od 49 dni. Wzruszające powitanie

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jakie prawa ma pracownik?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.