Mama pielęgniarka nie widziała się z dzieckiem od kilkunastu dni. Zobaczyły się przez szybę

Co szósta osoba w Polsce z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa to pracownicy służb zdrowia. Na świecie sytuacja wygląda podobnie. Niejednokrotnie matki i ojcowie izolują się od swoich dzieci, żeby uchronić ich przed zakażeniem.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się dynamicznie zbierając żniwo na całym świecie. Pracownicy służby zdrowia są szczególnie narażeni na atak wirusa. W związku z tym, aby chronić swoich najbliższych decydują się, aby pozostać w izolacji. To trudna decyzja, lecz w tej sytuacji zdecydowanie słuszna.

Objawy koronawirusa inne u dzieci niż u dorosłych? Według nowych wyników badań dzieci mogą mieć m.in. problemy żołądkowe

Pielęgniarka nie może zobaczyć się z dzieckiem

Amerykańska pielęgniarka, Melissa Collins, mama 7-miesięcznej dziewczynki o imieniu Harper wraz z mężem Brandonem przez pewien czas nie będą mogli zobaczyć się ze swoim dzieckiem. Działanie to podjęli w związku z panującą epidemia - nie chcą narażać swojej córki. Kobieta jest pielęgniarką o zwiększonym ryzyku zakażenia koronawirusem, dlatego sytuacja zmusiła ją do oddania Harper pod opiekę dziadków do momentu opanowania wirusa. 

Objawy koronawirusa u dzieci. Pięć oznak, na które koniecznie należy zwrócić uwagę

Zobacz wideo Czym jest szczęście? Przedszkolaki odpowiadają

Spotyka się z córką przez szybę

Kobieta wraz z mężem znalazła wyjście z tej trudnej sytuacji. Nie chciała narażać swoich rodziców oraz córkę, dlatego trzy razy dziennie przez ostatnie dni odwiedzała ich przez szybę. Zdając sobie sprawę, że każdy kontakt fizyczny mógłby być zagrożeniem dla najbliższych. Swoje ciężkie chwile relacjonuje w wpisie na Facebook pisząc, że jest wdzięczna, że jej dziecko nic nie będzie pamiętać i nie ma pojęcia co dzieje się teraz w przerażającym świecie. Niestety ona i jej mąż całe życie będą pamiętać moment jak bawili się z nią przez szybę. Była taka radosna, a jej twarz rozjaśniła się, kiedy widziała rodziców. To ogromny ból dla nich. 

Zachowajcie społeczny dystans, umyjcie ręce i bądźcie dla siebie mili. Przejdziemy przez to razem. Dziękujemy wszystkim na pierwszej linii frontu i w domu za to, że zrobiliście, co w waszej mocy, by pozbyć się tej trucizny. - pisze kobieta na swoim profilu Facebook

Pielęgniarka apeluje: "Zostańcie w domu!"

Collins pracuje w miejscowym szpitalu przy rekonwalescencji chirurgicznej, gdzie została przeszkolona do pracy z pacjentami zarażonymi. Jej placówka została przekształcona na szpital zakaźny, który przyjmuje pacjentów z pozytywnym wynikiem COVID-19. Dla kobiety rozłąka ze swoim dzieckiem była trudną decyzją, lecz w tej sytuacji zdecydowanie słuszną.

Koronawirus a ciąża. Oficjalne zalecenie resortu zdrowia dla ciężarnych

Więcej o: