Dzieci zachęcają do pozostania w domu. Wyjątkowa akcja uczniów szkoły w Żukowie

Ludzie na całym świecie ograniczają kontakt z innymi, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dorośli pracują zdalnie, a dzieci uczą się w domach. Zachęcają do pozostania w mieszkaniu i jednoczą się z innymi. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięli udział w internetowej akcji "Zostań w domu".

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żukowie im. gen. S. Roweckiego - Grota (gmina Sławno) wpadli na ciekawy pomysł akcji, zachęcającej do pozostania w domach. Zaangażowali w to uczniów, którzy przygotowali rysunki i opublikowali je w internecie 

Akcja ma na celu zjednoczenie oraz solidarność ze wszystkimi, którzy zostają w domu po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rozwoju koronawirusa

- powiedziała Joanna Jędruszczak, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie dla serwisu darlowo.naszemiasto.pl.

Dzieci i dorośli zachęcają do pozostania w domach

Odkąd ogłoszono stan epidemii, kontaktujemy się z innymi za pomocą mediów społecznościowych. Niektórzy wykorzystali nietypowe sposoby, aby być bliżej członków rodziny. Np. Mężczyzna siedział na krześle za oknem pokoju w domu opieki swojego taty i rozmawiali ze sobą przez telefon. O wzruszającej rozmowie w artykule: Jak radzą sobie rodziny poddane kwarantannie? "Spędziłem noc w samochodzie".

Dzieci także wspierają innych w tym trudnym okresie i szukają różnych sposobów i zabaw, dzięki którym nie będą się nudzić w domu. Najmłodsi z Wielkiej Brytanii wystawiają na parapecie pluszowe misie i dodają napisy, które podnoszą na duchu sąsiadów, m.in. "po burzy zawsze wychodzi słońce", "jesteśmy razem".

Gwiazdy również wspierają innych, którzy zostali w domach oraz dzieci. Katarzyna Zielińska postanowiła wesprzeć rodziców i zachęcić znane osoby do wspólnej zabawy online. Zorganizowała akcję - zaangażowała znane osoby do czytania książek dla dzieci. O tym w artykule: Katarzyna Zielińska zorganizowała akcję: "W telefonie, na tablecie ciotka z wujkiem bajki plecie"

Zobacz wideo Dzieci mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłych
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.