Zorganizowali chrzciny na 20 osób. Musiała interweniować policja

Pomimo zakazu zgromadzeń w jednym z lokali w centrum Środy Wielkpolskiej zorganizowano chrzciny. Impreza zakończyła się interwencją policji. Funkcjonariusze ukarali uczestników przyjęcia, a lokal został zamknięty.

Koronawirus. Uczestnicy chrzcin ukarani, restauracja zamknięta

Nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie podczas pandemii koronawirusa. W jednym z lokali w Środzie Wielkopolskiej zorganizowano chrzciny, na których pojawiło się 16 osób. Uczestnicy przyjęcia oraz właściciel lokalu zostali ukarani grzywną w wysokości 100 złotych na osobę. Kara, jaką zastosowano jest wyjątkowo łagodna, za złamanie zakazu grozi grzywna do 5 tys. złotych. Policjanci nakazali, aby uczestnicy rozeszli się, a restauracja została zamknięta.

Koronawirus. Zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od dnia 25 marca do 11 kwietnia wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób w związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na koronawirusa w Polsce. W obrzędach liturgicznych może brać udział jednocześnie maksymalnie 5 osób. 

Ograniczenie w działaniu mają również punkty gastronomiczne - restauracje, kawiarnie, bary. Mogą prowadzić one działalność jedynie w dostawie lub "na wynos" z zachowaniem środków ostrożności.

Zobacz wideo
Więcej o: