10-latka miała nietypowe objawy koronawirusa. Lekarzy pomylili je z inną chorobą

10-latka mieszkająca w Plymouth cierpiała na wysoką gorączkę i zaburzenia smaku. Lekarze podejrzewali, że jest to wynik niedawnego usunięcia migdałków u dziewczynki. Okazało się, że dziecko zaraziło się koronawirusem.

Dziewczynka miała nietypowe objawy koronawirusa

U pewnej dziesięcioletniej dziewczynki mieszkającej w Anglii, wystąpiły nietypowe objawy zarażenia koronawirusem. Dziecko od kilku dni cierpiało na wysoką gorączkę i zaburzenie smaku. Rodzice jak i lekarze wierzyli, że jest to wynik usunięcia migdałków. Ponieważ dziewczynka nie miała suchego kaszlu, nikt nie podejrzewał, że objawy mogą być skutkiem wirusa. Kiedy lekarze zadecydowali zrobić dziecku test na obecność koronawirusa, wynik wyszedł pozytywny. Szkoła do której uczęszczała dziewczynka została od razu poinformowana, a dyrektor placówki wysłał każdemu rodzicowi e-mail, w którym zalecił obserwację swoich dzieci

Proszę monitorujcie swoje dzieci i siebie. Reagujcie na każde symptomy i nie wychodźcie z domów.

Niestety antybiotyki nie przyniosły skutku w leczeniu, więc lekarze zalecili podawanie dziecku tylko paracetamolu. Dziewczynka po czasie zaczęła znowu samodzielnie siadać i poruszać się przez krótki okres czasu. Rodzice dziecka mają nadzieje, że jest to początek jej poprawy. 

Zobacz wideo Czy koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży?

Jakie są objawy koronawirusa u dzieci?

 Objawy zakażenia u osób młodszych mogą wydawać się łagodniejsze, a niektóre dzieci przechodzą chorobę bezobjawowo. Typowe objawy zakażenia koronawirusem u dzieci to: gorączka, katar, biegunka oraz bóle głowy. Gov.pl podpowiada, jak chronić dzieci przed wirusem:

  • Dopilnuj, by Twoje dzieci, w tym młodzież, nie spotykały się w miejscach publicznych i większych grupach, gdy nie chodzą do szkoły.
  • Zapoznaj dziecko z zasadami higieny. Jeśli wychodzicie, pilnuj, by nie dotykało rzeczy, które dotykają inni ludzie..
  • Należy izolować dziecko od osób, które źle się czują. Jeśli inny domownik ma infekcję, dziecko nie powinno przebywać razem z nim w pomieszczeniu.
  • Pomóż swojemu dziecku poradzić sobie ze stresem związanym z koronawirusem. Wyjaśnij mu, co to jest za wirus, jak można się nim zarazić oraz jak można się przed nim chronić. Zapewnij go, że to sytuacja przejściowa, z którą sobie poradzimy, jeśli będziemy przestrzegać zasad higieny i unikania kontaktu z innymi osobami.
Więcej o: