Mama musiała zrobić zakupy. Poszła z niemowlakiem do sklepu. Wymyśliła sposób, żeby uchronić go przed wirusem

W związku z epidemią koronawirusa, na całym świecie obowiązują zalecenia, które dotyczą unikania kontaktu z innymi ludźmi. Jedna z mama musiała pójść na zakupy, a nie miała z kim zostawić dziecko. Znalazła sposób, który pochwalili lekarze.

W wielu krajach ogłoszono stan epidemii, ale rodzice nadal muszą co jakiś czas uzupełniać zapasy. Mama z Australii postanowiła opisać sposób, z którego skorzystała, gdy musiała wybrać się do sklepu po zakupy. Użyła osłony przeciwdeszczowej wózka, aby chronić swoje dziecko przed koronawirusem. 

Kojarzycie te irytujące pokrowce przeciwdeszczowe, które dostajemy jako dodatek do wózków dla dzieci? Ja schowałam go głęboko do szafki, jednak teraz znalazłam zastosowanie

- napisała na Facebooku. Wielu rodziców przyznało, ze to sprytne myślenie i genialny pomysł. Inni zapytali, "czy jest faktycznie skuteczny". Pediatra stwierdził, że to dobry sposób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. 

Lekarz: sposób z pokrowcem przeciwdeszczowym to dobry pomysł

Dr Sam Hay, pediatra powiedział dla Kidspot:

Wszyscy musimy trzymać dystans i ograniczać kontakt z innymi ludźmi. Jednak jeśli musimy wyjść z dzieckiem, dzięki użyciu pokrowca przeciwdeszczowego radykalnie zmniejszamy rozprzestrzenianie się wirusa i szansę na zakażenie. Pokrowce przeciwdeszczowe mogą stanowić cenną barierę dla dzieci z całego świata podczas walki z koronawirusem.

Lekarz dodał, że nadal należy być czujnym i myć ręce swoje oraz dziecka, po powrocie do domu. Jak poprawnie myć ręce? Na umycie rąk należy poświęcić przynajmniej 30 sekund i umyć je, postępując zgodnie z powyższą instrukcją. Kiedy powinno się to robić? Umyć ręce trzeba przed przygotowywaniem posiłku, karmieniem dzieci, po zabawie ze zwierzętami, po kontakcie z krwią, wymiocinami oraz wydalinami (mocz, kał), a także po sprzątaniu kuwety.

Zobacz wideo Koronawirus groźny dla kobiet w ciąży?
Więcej o: