Sekret receptury Bio-Oil

PurCellin Oil™  to opracowany w trakcie wieloletnich badań przełomowy składnik, który pozwolił uzyskać olejek o niespotykanych dotąd właściwościach.  Stał się on idealną bazą dla stosowanych w kosmetyce od wieków składników aktywnych ale też pozwolił uzyskać produkt w postaci olejku, jednak o zupełnie niespotykanej wcześniej w takich produktach lekkiej i nietłustej konsystencji. Dzięki temu Bio-Oil idealnie się wchłania, dobrze odżywia i nawilża skórę, ale przede wszystkim - co potwierdzają liczne badania klinicznych -  skutecznie poprawia jej wygląd (wygląd blizn, rozstępów i nierównomiernego kolorytu).

PurCellin Oil™ zmienia konsystencję produktu, dzięki czemu olejek Bio-Oil jest lekki, nietłusty i lepiej absorbowany przez skórę. PurCellin Oil działa też zmiękczająco na skórę, dzięki czemu staje się ona miękka, gładka i elastyczna.

Olejki zawsze były cenione w kosmetyce za swoje właściwości pielęgnacyjne dla skóry, jednak problem stanowiła ich lepka, tłusta tekstura (konsystencja), utrudniająca szybkie wchłanianie się preparatu w skórę i tłusty film, jaki na niej pozostawał.

Przełomowy składnik PurCellin Oil zawarty w formule Bio-Oil pozwolił uzyskać efekt suchego, nietłustego olejku, który jest szybko i łatwo absorbowany przez skórę i nie pozostawia na niej niekomfortowej lepkiej warstwy.

Inspiracją dla stworzenia tej formuły były badania nad właściwościami oleju, którym kaczki wygładzają i układają swoje pióra. Ten olej, dystrybuowany za pomocą dziobu po całym upierzeniu, pokrywa je cienką, nietłustą i nielepiącą się warstwą. Pióra są dzięki temu odżywione, błyszczące i wygładzone, ale także mają barierę ochronę przed zawilgoceniem.

PurCellin Oil jest laboratoryjną kopią tej substancji, wydzielanej przez gruczoł kuprowy ptaków wodnych.

Inspiracją powstania PurCellin Oil była natura. Studia nad składem chemicznym olejku, którym ptaki wodne, głównie kaczki nawilżają i natłuszczają swoje pióra doprowadziły do powstania laboratoryjnej kopii tej unikalnej substancji. Po zaawansowanych badaniach i testach, opracowano formułę przełomowego składnika Pure Cellin Oil, który jest identycznym z naturalnym odzwierciedleniem oleju pielęgnującego pióra ptaków wodnych i zapewniającym im idealną powłokę okluzyjną, chroniącą przed zawilgoceniem.

Interesująca ciekawostka:

Warto dodać, że ptakom wodnym, które były inspiracją dla powstania PurCellin Oil, odwdzięczono się za to - substancja ta została wykorzystana do regeneracji piór ptaków, które były ofiarą  katastrofy związanej z wyciekiem ropy na morzu.