Sucha skóra po lecie? 5 prostych nawyków, które rozwiążą ten problem

Skóra po lecie potrzebuje większej uwagi i pielęgnacji. Jest przesuszona częstym wystawianiem się na słońce, często także przebarwiona. Jak ją zregenerować? Przedstawiamy pięć skutecznych, domowych sposobów dla zapracowanych mam.

Piękna opalenizna znika szybko. Co potem?

Długie kąpiele słoneczne latem to dla nas ogromna przyjemność, której efektem jest zazwyczaj piękna opalenizna. Chcielibyśmy wyglądać tak przez cały rok. Niestety świeża i piękna opalenizna utrzymuje się zazwyczaj tylko przez kilka dni. Po pewnym czasie mogą pojawić się problemy, które nieco zmniejszą nasze zadowolenie. Mowa o suchości i odwodnieniu skóry. Często dochodzą do tego także nieestetyczne przebarwienia.

Dosyć powszechnym błędem jest to, że nic z tym nie robimy. Jednak pielęgnacja skóry po lecie nie jest wcale droga ani czasochłonna. Nie musimy przecież od razu zapisywać się na specjalistyczne zabiegi. Możemy wprowadzić kilka zmian do swojego życia, które w tani i szybki sposób pomogą nam uporać się z tym problemem. Warto pamiętać o nich przez cały rok.

Jak skóra może wrócić do dobrej formy po lecie? Przedstawiamy pięć sprawdzonych sposobów, które pomogą nam w realizacji tego zadania.

Stosuj olejki

Jednym z najpowszechniejszych sposobów na przesuszoną skórę jest nacieranie jej olejkami do ciała. Taki kosmetyk nie tylko nawilży, ale także ukoi skórę. Niektóre olejki mogą także doskonale wyrównywać jej koloryt. Decydując się na taką pielęgnację musimy jednak pamiętać o regularności. Jednorazowe użycie nawet najlepszego kosmetyku nic nam nie da. Zazwyczaj zaleca się nanoszenie olejków na skórę dwa razy dziennie.

Delikatne peelingi

Wiele osób uznaje peeling za największego wroga pięknej opalenizny. Jednak nie jest to słuszne podejście. To mit, że po tym domowym zabiegu opalenizna szybciej znika. Peeling złuszcza stary, martwy naskórek. Tymczasem brązowy pigment znajduje się w skórze właściwej, a nie w tym zewnętrznym naskórku. Dlatego delikatny peeling twarzy i ciała dwa razy w tygodniu przyniesie wiele korzyści dla naszego ciała.

Woda dla pięknej skóry

Jeśli chcesz nawilżyć skórę po lecie, ważnym elementem tego procesu będzie woda. Po pierwsze, należy sporo jej pić - zalecane jest 1,5 l dziennie. Najlepiej, gdy będzie to woda mineralna. Musimy także pamiętać o tym, w jaki sposób korzystać z wody w trakcie kąpieli. W tym okresie należy zrezygnować z gorących kąpieli, ponieważ to dodatkowo wysuszy skórę. Zamiast tego zalecane są 15-20 minutowe prysznice w letniej wodzie.

Domowe sposoby na przebarwienia

Jednym z najpowszechniejszych problemów skórnych powstających w wyniku opalania są przebarwienia. Wśród przyczyn ich powstawania wymienia się m.in. zaburzenia w trakcie tworzenia barwnika, który odpowiada za powstanie opalenizny (melanogeneza). To skutkuje nierównomiernym rozłożeniem jej na skórze. Szczególnie ciężko jest nam zaakceptować przebarwienia na twarzy, które są bardziej widoczne niż te na innych częściach ciała.

Aby zażegnać ten problem, powinniśmy spróbować popularnych domowych metod. Często w tym celu używa się warzyw i owoców, które w swoim składzie zawierają substancje rozjaśniające. Najpowszechniejszym domowym sposobem na przebarwienia jest sok z cytryny. To bardzo prosty zabieg. Najpierw nasączamy wacik sokiem, po czym przemywamy wybrance miejsce. Inna naturalna metoda to równie nieskomplikowana maseczka z ziemniaka. Warzywo należy zetrzeć na tarce i w formie maski trzymać na twarzy przez 15 minut.

Zrezygnuj z niektórych kosmetyków

Kolejnym ważnym krokiem jest wyeliminowanie niektórych produktów ze swojej kosmetyczki. Warto wiedzieć, że wiele kosmetyków do mycia włosów, ciała i twarzy zawiera w swoim składzie elementy wysuszające skórę. W okresie, gdy nasza skóra potrzebuje pomocy, szczególnie ważne jest, aby ich unikać. W trakcie zakupów uważaj na to, czy nie kupujesz produktów z oznaczeniami SLES (Sodium Laureth Sulfate) oraz SLS (Sodium Lauryl Sulfate).