ZASKAKUJĄCA NAUKA MALUCHA

Edukacyjny Stolik Malucha z technologią "Poziomy nauki" od Fisher-Price jest bogato "zastawiony" interaktywnymi elementami i postaciami znanymi rodzicom i dzieciom z innych zabawek edukacyjnej linii zabawek "Ucz się i śmiej". Maluchy spotkają tu swojego ukochanego Szczeniaczka Uczniaczka, ulubione pianinko, wesołą Małpkę oraz Siostrzyczkę Szczeniaczka. Równocześnie jest tak samo zaskakujący jak stolik z bajki braci Grimm, który w czarodziejski sposób sam się nakrywał, oferując obfitość przysmaków.

Pobierz katalog Fisher-Price

Czym oczarować może ten stoliczek edukacyjny?

Na pewno ciekawą formą i wysoką estetyką wykonania. Podobnie możliwością dostosowania do potrzeb dzieci pomiędzy 6 a 36 miesiącem życia dzięki trzem poziomom nauki oraz zdejmowanym nogom. Rodzic, wybierając taką zabawkę, ma gwarancję, że dziecko na poziomie pierwszym będzie się dobrze bawić i odkrywać nowe zjawiska, na drugim zostanie skutecznie zachęcone do nauczenia się czegoś nowego, a na trzecim zacznie naśladować różne zachowania i odgrywać role. Stolik może oczarować również zasobnością materiału edukacyjnego w dwu wersjach językowych, ucząc maluszka pierwszych słówek po angielsku. Do tego rodzice i dzieci mogą odkryć mnóstwo interaktywnych elementów i przycisków oraz ponad 120 edukacyjnych wypowiedzi, piosenek, melodii i dźwięków, uczących m.in. literek, liczb, nazw kolorów, kształtów i zwierzątek. A to ciągle nie wszystko.

Uważny rodzic powinien także zwrócić uwagę, że naciskając kształty w części "zoo" na pierwszym i drugim poziomie nauki, aktywuje różnorodne dźwięki. Przy kole jeden długi, trójkątowi towarzyszą trzy brzęczki, a kwadratowi cztery. Dorosły od razu wie, że jest to spójne z liczbą boków danego kształtu. Natomiast dla maluszka to fascynująca nowość i skuteczna pomoc w przyswojeniu sobie właściwości kształtów. Otwarcie drzwi do domku Szczeniaczka uruchamia rytmiczne odśpiewanie alfabetu, któremu towarzyszy pulsujące światło lampki. To nie przypadek, tylko pomoc w zapamiętaniu ściśle określonej sekwencji dźwięków, czyli głosek alfabetu. Pianinko w części "sklep", które najpierw odgrywa gamy, na trzecim poziomie uczy stałej kolejności fraz w danej melodii. Jeśli naciśnie się kolejny, a nie pierwszy klawisz, zabawka odegra określony fragment melodii. To pomaga dziecku przyswoić zasadę harmonii, czyli zrozumieć, że mowa i muzyka to nie przypadkowa kaskada dźwięków, ale zharmonizowana całość. Dzięki temu maluszek może szybciej nauczyć się słów i przyswoić ich znaczenie oraz nie tylko lubić, ale prawdziwie rozumieć muzykę.

Stoliczek edukacyjny Fisher PriceStoliczek edukacyjny Fisher Price materiały partnera materiały partnera

Porządek, harmonia, sekwencja są dzieciom prezentowane w Stoliczku również poprzez stałe połączenia obrazów, słów i odgłosów. Obrazki zwierzątek z farmy i zoo oraz owoców i warzyw w sklepie są zgrane z ich nazwami i odgłosami. Dodatkowo towarzyszą temu kolory i krótkie piosenki, a także odpowiedniki słów w języku angielskim.

Po tych wielkich odkryciach i dużej porcji nauki najmłodsze dzieci potrzebują wrócić do relaksujących zabaw. Mają do dyspozycji wesołe melodyjki oraz proste elementy do manipulowania: małpkę w samochodzie i kaczuszki w stawie. Starsze dzieci, które korzystają już z trzeciego poziomu nauki, będą usatysfakcjonowane, kończąc zabawę ze stolikiem podsumowaniem i sprawdzianem. Dlatego chętnie odgadną zagadkę lub wykonają polecenie.

Dzieci, przechodząc przez kolejne poziomy nauki w Edukacyjnym Stoliku Malucha, dobrze przygotowują się do zajęć przedszkolnych. Przyswajają wiele pojęć, zapamiętują wiadomości, kojarzą zjawiska z obrazkami i odgłosami. Największe zdobycze dotyczą jednak kompetencji językowych. Poznając dźwięki, słowa, zdania, teksty po polsku i angielsku, intensywnie ćwiczą mówienie, aby w przyszłości bez problemu zdać egzamin z dykcji, klarownie wypowiadając "stół z powyłamywanymi nogami".

Wypowiedź ekspertki Fisher-Price dr n. hum. Justyna Korzeniewska - psycholog dziecięcy