GIMNASTYKA DLA SMYKA

Stwierdzenie, że niemowlak jest najlepszym ekspertem rozwoju ruchowego, zaskoczy większość rodziców, mimo że jest w pełni uzasadnione.

Pobierz katalog Fisher-Price

Dziecko, mając do dyspozycji odpowiednią przestrzeń i właściwe wyposażenie, spontanicznie zaczyna poruszać się zgodnie z zasadą "najkrótszą drogą do celu". Przyjmując określoną pozycję, wykonuje minimalną ilość ruchów i ustawia ciało tak, aby oszczędzać siły. Maluszek potrafi maksymalizować efekty zarówno podczas wysiłku, jak i w trakcie odpoczynku. Umie szybko się zregenerować, dzięki czemu ciągle ma ochotę na zabawę. Ruchy dziecka są zawsze pełne gracji, czego mogą mu pozazdrościć ociężali dorośli. Nawet gdy mozolnie pokonuje przeszkody, upada i ponownie się wspina, robi to z wdziękiem baletnicy i zwinnością akrobaty.

Żeby korzystać z tych wrodzonych umiejętności fizycznych i prawidłowo rozwijać się ruchowo, dziecko potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Konieczne jest miłe podłoże do leżenia i ciekawe zabawki dokoła zachęcające do obracania się w ich kierunku. Potem, gdy niemowlak już siedzi, warto, by miał coś atrakcyjnego przed sobą, co zajmie rączki i będzie nagrodą za trud utrzymywania równowagi. Ważne jest też, żeby miejsce, w którym dziecko uprawia swoją gimnastykę, dawało możliwość elastycznych przemian, ponieważ rozwój ruchowy jest zjawiskiem ciągłym. Nie ma w nim przerw, nagłych zmian, gwałtownych przeskoków, tylko stopniowe, płynne przechodzenie od jednej umiejętności do kolejnej. Każda pozycja jest ważna i atrakcyjna w danym stadium, a jednocześnie przygotowuje podstawę do kolejnego, bardziej zaawansowanego etapu.

Wesoły samochodzik Fisher PriceWesoły samochodzik Fisher Price materiały partnera materiały partnera

Wszystkie te cechy ma w sobie Mata "Wesoły Samochodzik" od Fisher-Price?, która współgra z naturalną kolejnością pozycji, obrotów i ruchów maluchów. Zgodnie z potrzebami dzieci jest dostosowana do pozycji leżącej malucha, obrotów z pleców na brzuszek, a także zachęca do siadania. Wystarczy przesunąć pałąk z zabawkami, a z maty do leżenia na plecach zmienia się w bezpieczne miejsce do trenowania pozycji na brzuszku, a potem też samodzielnego siedzenia. Nowością w tej macie jest też materiałowe obramowanie z interesującymi rysunkami wewnątrz, oraz wizerunkiem samochodziku na zewnątrz. Takie rozwiązanie stymuluje do rozglądania się i szerszego badania przestrzeni, a w pozycji siedzącej daje większe możliwości zabawy. Zawieszki zachęcają do obracania głowy i wyciągania rączek w celu zdobycia atrakcyjnego przedmiotu. Ciekawymi odgłosami i melodiami mata umila również czas odpoczynku po trudach obracania się i wspinania do nowej pozycji.

Podobnie "Mata Gimnastyczna 3 w 1" Fisher-Price? zapewnia płynność i ciągłość rozwoju ruchowego. Zabawki wiszące na pałąkach są atrakcyjne dla maluszka, który może je oglądać i dotykać, leżąc na macie, jak również dla starszego stabilnie siedzącego dziecka. W tej pozycji może je swobodnie badać i odkrywać ich nowe właściwości. Szczególnie przenośny lew jest atrakcyjny podczas leżenia, a także dostarcza niespodziewanych wrażeń, kiedy trafia w rączki siedzącego już malucha. Maty Fisher-Price? płynnie dopasowują się do kolejnych etapów rozwoju ruchowego niemowlaka. Są dostosowane do specyfiki aktywności fizycznej malucha, który porusza się w swoim stylu. Tak jak każdy sport wymaga właściwego miejsca do ćwiczeń, tak też maluszek trenujący przechodzenie od leżenia do siedzenia potrzebuje odpowiednich warunków - warto więc mu je zapewnić.

Wypowiedź ekspertki Fisher-Price dr n. hum. Justyna Korzeniewska - psycholog dziecięcy