"Szczerze po porodzie". Mamy nie boją się mówić o tym, jak jest naprawdę

Kobiety coraz częściej wyrażają prawdziwe emocje, które towarzyszą pięknym, a zarazem niełatwym doświadczeniom, jakim są: ciąża, poród, czy pierwsze tygodnie opieki nad dzieckiem. O tych zarówno wspaniałych momentach, jak i trudach związanych z byciem mamą opowiadają bohaterki naszego nowego cyklu "Szczerze po porodzie".

W marcu 2022 roku w Szkole Rodzenia serwisu eDziecko wystartował nowy cykl o pierwszych krokach w macierzyństwie. Czytelnicy zapoznają się z historiami kobiet, które niedawno powitały na świecie swoje dzieci. 

Bycie mamą jest piękne, ale nie jest pozbawione trudnych chwil 

Okazuje się, że w pierwszych miesiącach po nadejściu maluszka na świat pojawiają się nie tylko chwile radości i szczęścia, lecz także zwątpienie, smutek, strach. Wiele mam doświadcza bowiem baby bluesa, a nawet depresji poporodowej. Połóg to również niełatwy okres dla kobiecego organizmu, a pierwsze kroki mam w opiece nad maluszkiem mogą być pełne przeróżnych trudności. 

Kobiety, które niedawno powitały na świecie swoje pociechy, szczerze odpowiadają na pytania: Jak przebiegała ciąża? Czy ich poród był bolesny? Jakie emocje towarzyszyły im podczas pierwszych tygodni z maleństwem. Jak ich ciało zareagowało na ciążę? Jak czuły się w połogu? Co je zaskoczyło? Czy środowisko zawsze było wobec nich wyrozumiałe? Jak udało im się pokonać trudności? Czy pomogli im w tym bliscy?

Nasze bohaterki opowiadają o prawdziwych doświadczeniach, reakcjach środowiska na różne decyzje związane z macierzyństwem i opieką nad maluszkiem. Każda z mam przedstawia inną historię. Z każdą z nich wiele kobiet jednak może się utożsamiać. Historie mam są wzbogacone sesją zdjęciową z fotografką Anią Wibig, założycielką "Obiektywnie Najpiękniejsze"

Bohaterka cyklu 'Szczerze po porodzie' opowiedziała o depresji poporodowejBohaterka cyklu 'Szczerze po porodzie' opowiedziała o depresji poporodowej Ania Wibig/ Obiektywnie Najpiękniejsze

Pierwszą bohaterką jest Zuzia, mama Gustawa i Poli. Zobacz jej opowieść: Podczas porodu usłyszałam: "Pani nie jęczy, bo dziecko się denerwuje". Kolejną mamą, która podzieli się z nami tym, jak wyglądają jej początku w macierzyństwie, będzie Magda. Jej historia pojawi się w Szkole Rodzenia 22 marca.