Akcesoria do spania dla niemowląt. Ułatwiają opiekę rodzicom

Kompletowanie wyprawki dla niemowląt może stanowić prawdziwe wyzwanie. Na rynku jest wiele gadżetów, które skutecznie ułatwią rodzicom opiekę nad maluszkiem i pomogą uniknąć niepotrzebnego stresu. Niestety, w gąszczy różnych produktów mamy i ojcowie mogą czuć się trochę zdezorientowani. W artykule wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając akcesoria do spania dla dziecka.

Rodzicom zależy, aby zapewnić maluszkowi spokojny, zdrowy i bezpieczny sen. Nieprzespane noce są źródłem stresu wielu rodzin. Niestety, czasami trudno zorientować się, co jest przyczyną płaczu dziecka i w jaki sposób można skutecznie je wyciszyć. Na rynku jest wiele akcesoriów przeznaczonych do spania dla niemowląt, które zapewnią dziecku komfort i bezpieczeństwo, a rodzicom ułatwią opiekę. Przy ogromnej ilości różnorodnych produktów czasem trudno wybrać te, które najlepiej spełnią swoje zadanie. Poniżej wymieniliśmy pięć rzeczy, które warto uwzględnić na liście zakupów. 

Karuzele i projektory

Karuzele i projektory są nie tylko estetycznym dodatkiem do pokoju dziecka, ale również funkcjonalnym gadżetem. Najpierw zaciekawią malca, a później skutecznie ułatwią mu zasypianie w miłym i kojącym otoczeniu. W zależności od preferencji można wybrać sam projektor do łóżeczka, który rzuci na ścianę kolorowe światła (np. w postaci gwiazdek), lub postawić na karuzelę ze wbudowanym projektorem. Kojąca muzyka w połączeniu z wyświetlanym obrazem może stać się dla dziecka pewnym rytuałem zasypiania, który pomoże mu się odprężyć i wyciszyć.

Misie szumisie

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają przytulanki. Mięciutkie maskotki to nieodzowny gadżet w łóżeczku malca, który z czasem może stać się również jego ulubioną zabawką. Misie szumisie posiadają jednak dodatkową funkcję, dzięki której wspierają zasypianie oraz dobry sen. Wydają odgłosy przypominające dźwięki prenatalne, takie jak np. bicie serca, do których przywykło dziecko będąc w brzuchu mamy. Skutecznie uspokoją maluszka i sprawią, że szybciej przyzwyczaja się do zasypiania w nowym otoczeniu.

Smoczki 

Dziecko rodzi się z odruchem ssania, którym nie tylko komunikuje chęć jedzenia. Ssanie redukuje stres u dziecka i pomaga mu się uspokoić. Tę potrzebę może zaspokoić odpowiednio dobrany i użytkowany z umiarem smoczek, dzięki któremu maluch szybciej sam zaśnie we własnym łóżeczku, a nie tylko na rękach mamy. Rodzice powinni mieć jednak na uwadze, aby postawić na dobrej jakości smoczek, który jest wykonany z w pełni bezpiecznych materiałów. Należy o niego odpowiednio dbać, regularnie wyparzać i wymienić na nowy, jeżeli wystąpią nawet drobne uszkodzenia.

Niania elektroniczna

Gdy dziecko zaśnie, rodzice mają często chwilę dla siebie. Wówczas relaksują się w sąsiednim pokoju przy filmie lub książce, albo również pozwalają sobie na drzemkę. Bywa jednak, że niepokój bierze górę, bo mamy i ojcowie zaczynają zastanawiać się, co jeżeli, malec się obudzi, a oni nie usłyszą jego płaczu. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu, jest zakup niani elektronicznej. Dzięki niej rodzice będą mogli obserwować i słyszeć dziecko z dowolnego miejsca w domu, a w zależności od preferencji, także poza nim. Najnowsze modele niań posiadają kamerę o rozdzielczości Full HD z trybem nocnym, dzięki czemu bez przeszkód zobaczą wyraźny obraz z pokoju dziecka nawet w środku nocy. Ten gadżet pozwoli uniknąć im nerwów, gdyż nie będą musieli wstawać z łóżka, by zobaczyć, co robi ich pociecha.

Ochraniacze na szczebelki

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem rodziców. Niektórzy obawiają się wypadków i tego, że ruchliwy malec np. uderzy się o brzeg łóżeczka, próbując przewrócić na brzuszek. Rozwiązaniem tego problemu będzie zakup ochraniaczy na szczebelki łóżeczka, które zabezpieczą dziecko przed urazami. W sklepach znajdują się przeróżne rodzaje wykonanych z mięciutkich tkanin otulaczy np. plecionych w grubszy warkocz, których kolor można dobrać do wystroju pokoju dziecka.