Niania elektroniczna. Wyjaśniamy, kiedy się przydaje

Pierwsze miesiące z małym dzieckiem wiążą się z dużym stresem. Rodzicielstwo to duża odpowiedzialność. Aby mniej się stresować o bezpieczeństwo pociechy, warto zatem skorzystać z gadżetów, które są pomocne w opiece nad niemowlakiem i tym samym odejmują nam niepotrzebnego stresu.

Dzieci przez pierwsze lata swojego życia szczególnie wymagają naszej opieki i obecności. Szczególnie niemowlę musimy mieć stale na oku. Jednak, gdy dziecko śpi, możemy zająć się innymi obowiązkami. Jak to zrobić, aby nie stresować, się, że np. nie usłyszymy gdy dziecko się obudzi lub zapłacze, będąc w pokoju obok? Warto skorzystać ze wsparcia nowoczesnego urządzenia, jakim jest niania elektroniczna.

Kiedy przydaje się niania elektroniczna?

Niania elektroniczna przydaje się m.in., jeśli twoje dziecko cierpi na jakieś schorzenie i wymaga stałego nadzoru. Wówczas spokojnie możesz zostawić je podczas snu w drugim pokoju i zająć się domowymi czynnościami, nasłuchując lub obserwując, czy pociecha śpi, czy się obudziła i potrzebuje twojej opieki. 

Jeśli masz duży dom i nie słyszysz co dzieje się we wszystkich pomieszczeniach, także pomocna okaże się niania. Szczególnie, podczas spotkań z przyjaciółmi lub z rodziną, jeśli położysz dziecko do spania, a w domu jest głośno, niania powiadomi cię o tym, że dziecko się obudziło.

Niania elektroniczna może być ułatwieniem dla wszystkich rodziców. Pozwala zająć się różnymi czynnościami, a jednocześnie mieć na oku maluszka. Urządzenie to przydatne jest nie tylko tym, którzy mają niemowlę. Niania elektroniczna z kamerką może posłużyć do obserwacji większych dzieci, gdy bawią się w pokoju. Pozwoli także skomunikować się z nimi, bez wchodzenia do pomieszczenia.

Kiedy przydaje się niania elektroniczna?Kiedy przydaje się niania elektroniczna? FamVeld/ Shutterstock

Jak wybrać nianię elektroniczną?

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór niań elektronicznych. Wiele z nich gwarantuje naprawdę wysoką jakość. Na jakie funkcje zwrócić uwagę podczas wyboru niani elektronicznej? Urządzenia stworzone przy użyciu technologii DECT zapewniają połączenie bez zakłóceń z innych urządzeń nadawczych, a także czysty dźwięk, aby rodzic mógł zawsze usłyszeć swoje dziecko.

Warto zainwestować w nianię elektroniczną z kamerą o rozdzielczości full HD. Poza możliwością podglądu na ekranie z obrazem wysokiej jakości dostępne są także urządzenia pozwalające na kontakt słowny z dzieckiem. Są nianie elektroniczne z opcją, która pozwalają mówić do dziecka. Niektóre z produktów zawierają także opcję pomiaru temperatury w pokoju i informują, kiedy ja za wysoka, a kiedy za niska. To pozwala utrzymać komfortowe warunki dla maluszka.

To nie jedyne możliwości najnowocześniejszych niań elektronicznych. Są np. takie, za pomocą których można sterować oświetleniem w pomieszczeniu dziecka, a także włączyć uspokajające dźwięki. Podczas zakupu niani elektronicznej warto jeszcze zwrócić uwagę na zasięg odbioru. Jeśli masz duży dom i podwórko, powinieneś zainwestować w urządzenie, które ma zasięg do 400 metrów.

Czy warto zainwestować w nianię elektroniczną? Jeśli chcesz odjąć sobie zmartwień i mieć więcej czasu na zajęcie się domowymi obowiązkami, nie stresując się o bezpieczeństwo maluszka, urządzenie to okaże się strzałem w dziesiątkę i zdecydowanie ułatwi Ci opiekę nad dzieckiem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.