Rady położnej to dawka wiedzy dla przyszłych rodziców. Czego dowiecie się od Dominiki Lipiak?

Na Internetowej szkole rodzenia, należącej do serwisu eDziecko.pl, powstał nowy dział: Rady położnej. To wsparcie dla przyszłych rodziców, którzy chcą zdobyć wiedzę i wskazówki na temat ciąży, porodu i opieki maluszkiem już od pierwszych godzin jego życia. Informacje przekazuje doświadczona położna środowiskowa Dominika Lipiak.

Przyjście na świat dziecka całkowicie zmienia życie rodziców. Już ciąża kobiety jest dla nich wyjątkowym momentem. Poród to niezwykłe wydarzenie, które zapamiętuje się na zawsze, a pierwsze dni z maluszkiem są mieszanką uczuć: od radości po strach. Aby uniknąć nadmiaru stresu i niepotrzebnych obaw, rodzice szukają w Internecie porad. To ono jest głównym źródłem wiedzy w czasach pandemii. Warto jednak korzystać z treści tworzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z lekcjami autorstwa Dominiki Lipiak, położnej środowiskowej. 

Rady położnej są skierowane do przyszłych rodziców 

Na Internetowej Szkole Rodzenia, w dziale: Rady położnej, rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat przebiegu ciąży i zapoznać się z radami, jakie badania warto wykonać, jak odżywiać się w czasie oczekiwania na przyjście maleństwa. W kolejnych artykułach położna opowiada o porodach, ich rodzajach i przebiegu. Wyjaśnia, kiedy są wskazania do cesarskiego cięcia. Przyszłe mamy dowiadują się także tego, jak dbać o ciało w połogu. Cenna wiedza, jaką przekazuje rodzicom Dominika Lipiak dotyczy także pierwszych chwil z noworodkiem. Ekspertka uspokaja i wyjaśnia, czym są stany adaptacyjne. Co nie powinno nas niepokoić, a co jest do tego powodem. Położna daje rady karmiącym piersią mamom i zdradza, jak powinna wyglądać idealnie skompletowana wyprawka. 

Zobacz wideo Co warto wiedzieć o okresie ciąży? Na częste pytania odpowiada położna