Tak wygląda poród domowy. Te zdjęcia pokazują wszystkie jego oblicza [Galeria]

Poród domowy jest szczególnym wyborem rodzącej w świecie, w którym żyjemy współcześnie. Lata temu, był jedynym, bez możliwości podjęcia innej decyzji. Teraz, jest nadzwyczajny, więc przyglądamy się tym intymnym portretom ze wzruszeniem.

Kobieca energia

Kadry uchwyciła Sophia Paskell Mothers Circle - edukatorka porodowa, doula. Sophia jest matką dwojga, w swoim życiu prywatnym i zawodowym kieruje swoją energię na tworzenie, połączenie z naturą, z żywiołami, na kobiecość w wielu jej wymiarach.

Z jej przekazu płyną treści dotyczące zdrowia mentalnego i fizycznego, uzdrawiania tych części kobiecości, które wymagają uzdrowienia, jakości macierzyńskie, pierwotne. Towarzyszy kobietom w czasie ciąży, porodu, połogu. Na swoim Instagramie zamieszcza relacje z tych szczególnych momentów.

Sama o swojej pracy pisze:

Przez ponad dekadę moja praca skupia się na umożliwieniu kobietom przejęcia odpowiedzialności za ich ciążę, poród i macierzyństwo. Na delikatnym prowadzeniu kobiet ku ich wewnętrznej, wrodzonej mocy tworzenia i sprowadzania na świat nowego życia

Sophia wspiera matki głównie w niezwykłych porodach domowych.

Ujęcia, które mają prawdziwą moc

Sophia dodaje do zdjęć opisy mocy kobiet, które własnymi siłami sprowadzają na świat dzieci w warunkach domowych. Miłość, spokój, kobiecość, to wszystko jest na tych zdjęciach. Poród domowy nie jest pierwszym wyborem rodzących kobiet na świecie, jednak coraz odważniej mówi się o jego korzyściach. To wciąż niezwykle indywidualna decyzja rodzących, warto jednak poznać, to co nieznane, by móc to oswoić.