Cesarskie cięcie z bliska. Te ujęcia mają moc. "Dziękuję za ten film"

Poród jest doświadczeniem niesamowitym. Współczesne media dają nam możliwość bycia bliżej rodzącej, niż to było kiedykolwiek możliwe. Tym razem oglądamy kadry z wyjątkowego porodu-łagodnej cesarki.

Czym jest łagodna cesarka?

Łagodna cesarka to względnie nowe pojęcie, którego metody wykonania wciąż pozostają w procesie formowania. Pewne są założenia. Łagodne cesarskie cięcie ma przybliżyć procesy naturalnego porodu, po to, by zredukować stres dziecka i matki, a także zminimalizować ewentualne powikłania w przyszłości.

Łagodna cesarka to przełom. Musimy przywrócić kobietom narodziny. Kobiety potrzebują opcji i wyborów, autonomii i szacunku. Zostanie matką to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu kobiety – zasługuję na to, by mieć jak najlepszy poród

- mówiła w rozmowie z portalem Mother.ly położna Diana Spalding.

"To najpiękniejsze, co widziałam w całym życiu"

Nagranie z tego zabiegu zostało udostępnione na profilu poświęconym sile narodzin. To przepiękny dowód na to, że poród przez cesarskie cięcie może być niezwykłym doświadczeniem.

Ujęcia pokazują, jak z rozciętych powłok brzusznych rodzącej kobiety wystaje worek owodniowy, który, przy minimalnej ingerencji chirurgicznych dłoni, coraz śmielej wysuwa się z macicy. Widać dziecko, możemy zobaczyć, w jakiej pozycji było przez ostatnie dni w brzuchu matki. Lekarz daje wyraźny sygnał dłońmi, by nie pospieszać procesu i po kilku sekundach noworodek przebija worek i wydostaje się na zewnątrz. Niepowtarzalny widok.