Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Serwis eDziecko.pl od lat wspiera rodziców w trudnej sztuce wychowywania dzieci oraz pomaga w przygotowaniach do porodu. Właśnie wystartował nowy, innowacyjny projekt portalu - Internetowa Szkoła Rodzenia - będący dużym wsparciem dla przyszłych rodziców, zwłaszcza w czasie pandemicznych ograniczeń. Dzięki eksperckim treściom i nowatorskim rozwiązaniom eDziecko.pl od grudnia 2020 roku pozostaje niekwestionowanym liderem wśród serwisów parentingowych.

Treści związane z ciążą i porodem są jednymi z najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników serwisu eDziecko.pl. To dlatego redakcja portalu nieustannie rozwija tę tematykę, nie tylko przygotowując eksperckie artykuły, lecz także oferując przydatne narzędzia, takie jak Kalkulator Ciąży, Oblicz Termin Porodu czy Baza Imion. W odpowiedzi na zwiększenie zainteresowania taką tematyką w czasie pandemii powstała Internetowa Szkoła Rodzenia, czyli wyjątkowy poradnik dla przyszłej mamy i taty.

Stworzyliśmy Internetową Szkołę Rodzenia, żeby pomóc kobietom przygotowującym się do ciąży, rodzicom spodziewającym się pierwszego dziecka, a także tym, którzy będą wchodzić w to doświadczenie już kolejny raz. Rodzice potrzebują pomocy zwłaszcza teraz, kiedy udział w tradycyjnych zajęciach jest utrudniony

– mówi Magda Derewecka, redaktorka naczelna serwisu eDziecko.pl.

Internetowa Szkoła Rodzenia składa się z sześciu części: przed ciążą, ciąża, poród, połóg, dziecko, imiona dla dzieci. Są w niej także quizy dla rodziców, np. dotyczące pielęgnacji niemowlęcia. Na potrzeby projektu powstały również praktyczne instruktażowe materiały wideo z położną, doradczynią laktacyjną i pediatrą.

Unikalną wartością konceptu są treści tworzone we współpracy z ekspertami, a także autorski content przygotowywany przez redaktorki eDziecko.pl, uwzględniający własne doświadczenia. W serwisie poruszany jest m.in. temat wyprawki, dzięki czemu rodzice mogą dowiedzieć się, co ze standardowego zestawu produktów zazwyczaj się przydaje, a co lepiej pozostawić w domu. Na stronie można też przeczytać historie dotyczące tego z kim rodzić, jak wrócić do zdrowia po niespodziewanym cesarskim cięciu i jak poradzić sobie z zastojem pokarmu czy innymi problemami związanymi z karmieniem piersią.

Internetowa Szkoła Rodzenia to również doskonała platforma komunikacji marek z grupą docelową. Marki współpracujące z serwisem będą mogły skorzystać z szerokiej gamy produktów reklamowych osadzonych na eksperckiej platformie z nowoczesnym, przejrzystym i intuicyjnym layoutem.

Serwis eDziecko.pl jest niekwestionowanym liderem wśród serwisów parentingowych. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.