Matura w Szkole w Chmurze. Co czwarty uczeń oblał egzamin. "Nie powstała dla wysokich miejsc w rankingach"

Maturę oblał większy odsetek maturzystów Liceum w Chmurze niż przed rokiem. 501 osób ma jeszcze szansę na poprawkę w sierpniu. - Jesteśmy, by wspierać indywidualne cele uczniów - podkreśla jej rzecznik.

We wtorek 9 lipca absolwenci szkół średnich i techników poznali wyniki egzaminów dojrzałości. Centralna Komisja Egzaminacyjna w oficjalnym komunikacie poinformowała, jak wypadli zdający egzamin. Jak zawsze najsłabiej poszła matematyka. Uczniowie nieco lepiej poradzili sobie z językiem polskim i najpopularniejszym spośród języków obcych - angielskim. 

Do egzaminów i matur co roku podchodzą także uczniowie ze Szkoły w Chmurze, nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnej placówki edukacyjnej, która powstała w 2015 roku. W tym roku liceum w Chmurze w Warszawie organizowało maturę dla blisko 2,9 tys. osób (wśród nich byli ci, którzy podchodzili do egzaminów po raz kolejny). Jak im poszło? 

Zobacz wideo Czy matura to rzeczywiście bzdura? Spytaliśmy gwiazdy i polityków

Wyniki matury w Szkole w Chmurze. Są powody do niepokoju. Te liczby mówią same za siebie

Z danych przekazanych przez OKE wynika, że do egzaminów dojrzałości w terminie głównym, czyli w maju przystąpiło po raz pierwszy 2365 absolwentów Liceum w Chmurze, a świadectwa dojrzałości otrzymało 1761 z nich. Zdawalność wyniosła nieco ponad 74,4 proc. - 1761 osób, które uzyskały świadectwa dojrzałości to uczniowie, którzy przystąpili do egzaminów po raz pierwszy i wypełniali tzw. arkusz standardowy (są też arkusze z dostosowaniami dla uczniów o specjalnych potrzebach - red.) - mówi rzecznik Szkoły w Chmurze Michał Cieśla, cytowany przez "Gazetę Wyborczą" i dodaje:

Pełna liczba tegorocznych naszych maturzystów w Warszawie ze świadectwem dojrzałości to 1849 osób. W gronie osób, które nie uzyskały świadectwa dojrzałości, 501 maturzystów będzie mogło podejść do egzaminów w sierpniu.

Średnie wyniki matur w Liceum w Chmurze: język polski podstawowy - 62,34 proc., angielski 83,59 proc., matematyka 51,69 proc. Dla porównania średni wynik ogólnopolski w liceach to 65 proc. z polskiego, 83 proc. z angielskiego i 68 proc. z matematyki.

"Szkoła w Chmurze nie powstała dla wysokich miejsc w rankingach"

Ci, którym nie udało się zdać matury, mają jeszcze szansę w sierpniowej sesji. Do 16 lipca mają możliwość złożenia wniosku o przeprowadzenie egzaminu poprawkowego. Część pisemna matur odbędzie się 20 sierpnia, z kolei ustna została zaplanowana na 21 sierpnia 2024. Wyniki tych egzaminów będą znane 10 września 2024 roku. - Szkoła w Chmurze nie powstała dla wysokich miejsc w rankingach - komentuje wyniki matur Michał Cieśla.

Jesteśmy, by wspierać indywidualne cele uczniów, którzy wybrali model edukacji domowej. Dla wielu to możliwość realizacji pasji oraz dbanie o swoje zdrowie 

- podsumowuje rzecznik.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.