Ten przedmiot co roku sieje postrach na maturze. A jak było tym razem? "Udało się na styk"

Wyniki matur 2024 wzbudzają wielkie emocje wśród tegorocznych zdających i ich najbliższych. Niektórzy najbardziej obawiali się rezultatów z matematyki, które zwykle są niższe niż w przypadku pozostałych maturalnych przedmiotów.

Wyniki matur zgodnie z zapowiedzią pojawiły się 9 lipca. Uczniowie mogą sprawdzać swoje indywidualne wyniki matur na portalu ZIU od godziny 8:30. W tym celu muszą zalogować się za pomocą numeru PESEL i hasła, które dostali w swojej placówce. Od dziś maturzyści mogą też odebrać dokumenty ze swoich szkół. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Uczniowie o wynikach matur w mediach społecznościowych. "Na styk"

Wyniki matur, które zainteresowani mogli poznać już o godzinie 8:30, kilka minut później zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych. Uczniowie chwalą się tymi, z których są zadowoleni i narzekają na te, które ich rozczarowały. Co roku - i tym razem nie było inaczej - najwięcej emocji wzbudzały wyniki z egzaminu maturalnego z matematyki. Zwykle są gorsze niż z innych przedmiotów. Młodzi ludzie piszą na portalu X: "Mnie się udało z matmą na styk równe 14 punktów"; "Oczywiście jedynie matma mi zaburza, bo ledwo zdana, ale chociaż zdana"; "Matmą trochę się zawiodłam, ale było w przewidywalnych granicach".

Wyniki matur z matematyki bywają zaskoczeniem. "Nie mogę w to uwierzyć"

Wyniki egzaminu maturalnego z matematyki dla niektórych zdających były sporym zaskoczeniem. I to pozytywnym. Jeden z użytkowników portalu X pochwalił się: "Nie mogę uwierzyć, że mam 72 procent z matmy!". Ktoś inny napisał: "Szkoda tego polskiego trochę, może za rok napiszę znów, ale matma zdana, mogę umierać".

Niekorzystne wyniki matur. Co, jeśli się nie udało?

Maturzyści, którym nie udało się zdać egzaminu maturalnego, mają jeszcze szansę w sesji poprawkowej, która odbędzie się w sierpniu. Ci młodzi ludzie raczej nie mogą liczyć na wakacyjną beztroskę, bo sporo czasu zapewne spędzą nad książkami. Część pisemna matury poprawkowej odbędzie się 20 sierpnia, z kolei ustna została zaplanowana na 21 sierpnia 2024. Wyniki egzaminów poprawkowych będą znane 10 września 2024 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.