Wyniki matur 2024 na ZIU. Logowanie nawaliło? Ogromne zaskoczenie. "Nie jestem zadowolona"

Napięcie wśród maturzystów rośnie, gdy zbliża się dzień ogłoszenia wyników egzaminów dojrzałości 2024. We wtorek, 9 lipca, Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) ujawniła wyniki, które można sprawdzić zarówno w szkołach, jak i online. O czym warto pamiętać?

We wtorek 9 lipca po godzinie 8:30 maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów pisemnych. Moment ogłoszenia wyników matury dla wielu absolwentów szkół średnich wiąże się ze stresem, jednak bez tego ani rusz w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe. Czy bez problemu udało się im zalogować do systemu? Zapytaliśmy maturzystów. 

Zobacz wideo Czy matura to rzeczywiście bzdura? Spytaliśmy gwiazdy i polityków

Wyniki matur 2024? Aby je sprawdzić, maturzyści potrzebują loginu i hasła

Egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, kiedy to maturzyści zmagali się z językiem polskim na poziomie podstawowym, a skończyły 25 maja egzaminami ustnymi. Do matur w maju 2024 przystąpiło około 263 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich, a w ramach egzaminu zostało przeprowadzonych około 556 885 egzaminów w części ustnej oraz około 1 405 725 egzaminów w części pisemnej. 

Świadectwa z wynikami z egzaminów dojrzałości zostały przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do wtorku 9 lipca 2023 r. Maturzyści mogą sprawdzić, jak im poszło także na specjalnym portalu ZIU. Aby się zalogować, potrzebowa jedynie indywidualnego loginu i hasła. 

CKE spisało się na medal? "Praktycznie minutę później przekierowało mnie na stronę"

Podczas ogłoszenia wyników matur, serwery mogą być przeciążone, dlatego jeśli maturzyści będą mieli problem z zalogowaniem się, nie wynika to z braku dostępu, a jedynie z obciążenia serwisu. Absolwenci szkół średnich muszą się wtedy uzbroić w cierpliwość.

Weszłam na stronę tuż przed 8:30. Praktycznie minutę później przekierowało mnie na stronę, także wszystko poszło tak, jak powinno. O wynikach nie mówię, bo nie poszło mi zbyt dobrze, ale zdałam i cieszę się, że mam już wakacje

- powiedziała nam jedna z maturzystek. Niektórzy maturzyści pochwalili się wynikami egzaminów w sieci, a więc im również bez problemu udało się zalogować do systemu. - Jak widzę wasze wyniki, to jednak totalnie nie jestem zadowolona z mojej matury - napisała uczennica na portalu X. 

Co jeśli uczeń zgubił dane do logowania? Tu jest tylko jedna opcja

Jeśli uczeń nie pamięta hasła – może skorzystać z opcji jego przypomnienia. Problem pojawia się, jeśli zgubił login. Co wtedy? Nic straconego. Maturzysta powinien udać się do swojej szkoły, gdzie pisał egzamin. Na dziś, czyli 9 lipca, zaplanowane zostało także rozdanie świadectw maturalnych, dołączanych do nich aneksów, odpisów oraz zaświadczeń o wynikach.

Jeśli absolwenci nie są w stanie osobiście odebrać tych dokumentów osobiście, mogą upoważnić do tego inną bliską osobę (konieczne upoważnienie).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.