Matura 2024. Uczniowie nie spali ze stresu. "Najgorsza noc w moim życiu. Spać się nie dało"

Wyniki matur, a dokładniej - oczekiwanie na ich ogłoszenie - dla wielu młodych ludzi są powodem do stresu i nieprzespanych nocy w ostatnim czasie. Wyniki matur można sprawdzać dziś od godz. 8.30.

Wyniki matur pojawią się 9 lipca. Zgodnie z informacjami, które opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna m.in. na swoim koncie na portalu X, uczniowie będą mogli sprawdzać swoje indywidualne wyniki matur na portalu ZIU już o 8.30. W tym celu będą musieli zalogować się za pomocą swojego numeru PESEL i hasła, które otrzymali w swojej szkoły. Ponadto już dziś maturzyści mogą odebrać dokumenty od dyrekcji szkół. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Wyniki matur nie dały maturzystom spać

Wyniki matur, na które z niecierpliwością czekają maturzyści, a właściwie oczekiwanie na ich ogłoszenie, dla wielu młodych ludzi były dziś powodem bezsenności. "Dosłownie najgorsza noc w moim życiu, spać się nie dało i jeszcze przy okazji zaczęłam się nakręcać, że zrobiłam większość źle" - napisał dziś na portalu X jeden z maturzystów. "Ostatni raz podobny stres miałam przed ustnym polskim, tylko szkoda, że teraz już czekam na wyniki" - stwierdziła inna użytkowniczka X

Ktoś inny dodał: "Nie śpię od godziny już, gdzie w wakacje najwcześniej to ja wstaję po dziesiątej, plus śniło mi się, że biorę telefon do ręki, sprawdzam wyniki, a tam jakieś 4 proc. z podstawy z polskiego." Z kolei użytkowniczka Fr4ni4 napisała: "Wstałam przed chwilą, bo serce mi tak wali, że nie mogę spać." Maturzyści martwią się też, że po godzinie 8.30 w związku z ogłoszeniem wyników matur mogą paść serwery. 

Wyniki matur - terminy egzaminów poprawkowych

Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu, będą mogli podejść do poprawkowego w sesji sierpniowej. Część pisemna matury poprawkowej jest zaplanowana na 20 sierpnia, z kolei ustna - dzień później - na 21 sierpnia 2024. Z kolei ogłoszenie wyników egzaminów poprawkowych będzie miało miejsce 10 września 2024 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.