Ksiądz obiecał uczniowi 1 tys. zł za 6 z religii. Nagrał, jak wręcza mu kopertę. "Przelicz sobie, chłopie"

Duchowny wpadł na niekonwencjonalny pomysł, jak zachęcić uczniów do chodzenia na lekcje religii. Ale nie tylko. Chodziło mu też o to, żeby aktywnie w nich uczestniczyli i starali się zdobyć jak najlepsze oceny.

Sebastian Picur to duchowny z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Ksiądz jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, jego konto na TikToku obserwuje już ponad 800 tys. osób. Duchowny uczy też religii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie. Ma doskonały kontakt ze swoimi uczniami, co widać w publikowanych filmikach. Młodzi ludzie doskonale bawią się na lekcjach religii i darzą księdza wielką sympatią. O jego popularności świadczy chociażby nagranie z dnia otwartego placówki, w której uczy. Nastolatkowie przychodzili tam zrobić sobie z duchownym zdjęcie. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Ksiądz zorganizował konkurs dla uczniów

Niedawno ksiądz Sebastian zorganizował konkurs dla uczniów. Zapowiedział, że ci najpilniejsi mają szansę na wygranie sporej sumy pieniędzy. "Jeśli masz 5 lub 6 z religii na świadectwie, możesz zgarnąć 1000 zł. Co zrobić, żeby wygrać tysiaka? Po pierwsze oznacz w komentarzu swoją najlepszą besti z klasy i napisz, dlaczego warto mieć 6 lub 5 z religii na świadectwie. Po drugie, udostępnij ten filmik. Po trzecie zaobserwuje mnie na Instagramie, TikToku oraz YouTube" - wyjaśnił. Duchowny dodał, że autor komentarza, który zbierze najwięcej lajków, wygra.

Duchowny dotrzymał słowa

Ksiądz Sebastian Picur nie rzuca słów na wiatr. Jak obiecał - tak zrobił. W jednym ze swoich ostatnich nagrań udostępnionych na TikToku pokazał zwycięzcę ogłoszonego przez siebie konkursu. Na nagraniu widać, jak wręcza mu kopertę z pieniędzmi i słowami: "Przelicz sobie, chłopie."

Pod nagraniem księdza Sebastiana pojawiło się wiele komentarzy użytkowników TikToka. Pisali: "Pierwszy raz widzę, jak to ksiądz daje komuś kopertę zamiast na odwrót"; "A podatek od wygranej został opłacony?"; "Ocena pokazuje, że kocham Boga?"; "Za moich czasów szkolnych ksiądz na religii mówił, że na ocenę celującą potrafi tylko Pan Bóg"; "Ta ocena pokazuje, jak dobrze znasz Biblię".

Czy pieniądze to odpowiednia nagroda za dobrą ocenę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.