Pokazała obiad w szkole w USA. Nie przypomina stołówki z PRL. "Jak los na loterii"

Uczennice z amerykańskiej szkoły nagrały filmik, na którym pokazały, jakie dania serwuje się u nich na szkolnej stołówce. Internauci nie kryją zaskoczenia. "Ten szkolny obiad wygląda znacznie lepiej od mojego" - pisze uczennica.

Zgodnie z przepisami, obowiązkiem każdej szkoły podstawowej w Polsce jest zapewnienie dzieciom możliwości zjedzenia ciepłego posiłku. Ponadto placówki muszą wyznaczyć uczniom dogodne miejsce do jego zjedzenia. Jeśli dana szkoła nie posiada własnej kuchni, może zdecydować się na catering. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie posiłki są odpłatne, a ceną i jakością mogą różnić się w zależności od placówki.

Pokazała obiad w szkole w USA

Zdarza się, że szkoły inwestują w catering oferujący zróżnicowane dania przygotowane ze świeżych produktów. W wielu miejscach wciąż można napotkać jednak potrawy znane z PRL-u. Mielonki, zupy owocowe, panierowana mortadela czy ryż na mleku często nie należą do ulubionych dań uczniów. Okazuje się, że na zachodzie stołówki wyglądają zupełnie inaczej. Dwie uczennice amerykańskiej szkoły nagrały filmik na TikToku, na którym zaprezentowały, co jedzą na przykładowy lunch w placówce. Okazuje się, że mają duży wybór i nie wszyscy muszą zawsze jeść dokładnie to samo, jak zazwyczaj ma to miejsce w polskiej szkole. Ponadto uczniowie nie muszą koniecznie jeść na stołówce. Mogą wziąć tace i wyjść przed budynek, by spożyć posiłek na świeżym powietrzu. Tego dnia jedna z uczennic wybrała makaron z sosem i serem, paluszek chlebowy, sos, świeże, małe marchewki oraz ciastko z truskawkami i bitą śmietaną. Druga z uczennic wybrała smażone, panierowane ziemniaczki, kawałek pizzy, mus jabłkowy oraz malutkie pączki. Obie zdecydowały się na napój winogronowy. Na koniec nagrania koleżanki podsumowały swoje posiłki i przyznały, że naprawdę im smakowały.

Zobacz wideo Marta Nowak: Żegnaj Stasiu, żegnaj Nel, nie będzie już w polskiej szkole "W pustyni i w puszczy"

"Chciałabym mieć taką szkolną stołówkę"

Nagranie okazało się prawdziwym hitem TikToka, bo polubiło je 308 tys. Pojawiło się pod nim także wiele komentarzy. Internauci zazdrościli amerykańskim uczniom takiego wyboru. "Ten szkolny obiad wygląda znacznie lepiej od mojego", "Najlepszy posiłek ze szkolnej stołówki, jaki widziałem", "To ciastko z truskawkami wygląda pysznie", "Makaron w naszej szkole wcale nie prezentuje się tak dobrze", "Tymczasem u nas surowy kurczak", "Chciałabym mieć taką szkolną stołówkę", "Zazdroszczę wam", "Nie żartuję, ale jakbym wygrała los na loterii, przeprowadziłabym się do Ameryki" - pisali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.