Uczeń pokazał swój codzienny makijaż do szkoły. Najpierw podkład, potem zalotka. "Piękne rzęsy"

Nastolatek pokazał swój codzienny makijaż, który nosi do szkoły. Chłopak używa wielu kosmetyków, co szczegółowo relacjonuje w sieci, a efektami dzieli się na TikToku. Jedna z obserwatorek zauważyła, że chłopak maluje się lepiej, niż niejedna dziewczyna.

Nastolatek, który na co dzień prowadzi swój profil na TikToku o nazwie @daus_mendoza, chętnie opowiada w sieci o swojej codzienności. Chłopak pokazuje nietypowe stylówki i prezentuje tutoriale makijażowe. Jego treściami interesują się zarówno ci młodzi, jak i starsi. W jednym z nagrań chłopak zaprezentował swój makijaż do szkół i zdradził, jaka była pierwsza reakcja otoczenia.

Szkolna rutyna

- napisał uczeń w opisie nagrania. 

Zobacz wideo Adrian Witczak: Zmienia się świat, a szkoły są czasem jak przed 50 laty

Chłopak pokazał jaki makijaż przygotowuje do szkoły. Używa do tego wielu kosmetyków

Nastolatek uwielbia eksperymentować z wyglądem i przykuwa do niego dość sporą wagę. Aby przygotować idealny makijaż do szkoły, wstaje wcześnie rano, często niewyspany i zmęczony. To nie jest jednak dla niego tak ważne, jak wygląd. W ostatnim nagraniu opublikowanym w sieci chłopak pokazał, jak krok po kroku przygotowuje codzienny makijaż i jakich do tego używa produktów. Widać, że makijaże to jego pasja. "Wow. Ty malujesz się lepiej, niż niejedna dziewczyna. Masz piękne rzęsy i idealnie je podkreślasz. Podziwiam, że nie martwisz się hejtem" - napisała jedna z obserwatorek chłopaka. 

Nauczyciel może ukarać ucznia za makijaż w szkole? Można powołać się nawet na Konstytucję

W polskich szkołach obowiązują statuty, w których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wyglądu, a także farbowania włosów, noszenia makijażu czy malowania paznokci. Poruszane kwestie dotyczą szczególnie uczennic. Najczęściej pojawiają się sformułowania takie jak:

  • uczeń ma wyglądać estetycznie,
  • ma obowiązek dbać o higienę, schludny, estetyczny i skromny wygląd ubioru,
  • zobowiązany jest dbać o swój wygląd i estetykę ubrania.

Okazuje się jednak, że szkoły nie mogą ingerować w wygląd uczniów, zakazywać makijażu, farbowanych włosów czy pomalowanych paznokci. Każdy uczeń czy jego rodzic może odwołać się do Konstytucji, w której mowa o ochronie wolności wyborów, jakich uczeń będzie dokonywał w kwestii swojego wyglądu. W powszechnej opinii uważa się, że pedagog powinien odpowiadać za to co w głowie, a nie na głowie. Jak jest w praktyce? Jak się okazuje, różnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.