Ksiądz pokazał pracę domową uczennicy. Odpowiedź dziecka bardzo go wzruszyła: "Wielki mały człowiek"

Duchowny doszedł do wniosku, że taką pracą uczennicy warto podzielić się z internautami. Zrobił zdjęcie i opublikował je w mediach społecznościowych. Internauci byli wzruszeni nie mniej niż on. Pisali: Dzieci mają większą wrażliwość niż my.

Więcej tematów związanych z edukacją i polskim szkolnictwem na stronie Gazeta.pl

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia to czas prezentów. Dzieci od początku grudnia tworzą listy prezentów, jakie chciałyby znaleźć pod choinką. Jeden z księży, uczący dzieci religii, postanowił ze swoimi podopiecznymi porozmawiać na lekcji o znaczeniu Gwiazdki i postaci św. Mikołaja. Chciał też dzieciom przekazać, że prezenty nie muszą być materialne. 

Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej edukacji? "Każdy musi iść na korki" [SONDA]

Ksiądz pokazał pracę swojej uczennicy

Grzegorz Kramer jest jezuitą z Wrocławia. Uczy religii w jednej z tamtejszych szkół podstawowych. Jest też aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Niedawno na Instagramie i Facebooku opublikował zdjęcie pracy jednej ze swoich uczennic. Duchowny uznał, że warto się nią podzielić z internautami i opatrzył obszernym komentarzem. Napisał: "W trzeciej klasie dzieciaki pisały listy do św. Mikołaja dla innych. Mieli kilka propozycji: dla wybranego kolegi/koleżanki, osoby, której nie lubią albo pracownika szkoły (nie nauczyciela). Mówiłem im dziś o św. Mikołaju (tym pierwszym), ale też o tych, których znamy z mediów. Gdy lekcja się skończyła, jedna dziewczynka, pokazując mi swoją pracę, nachyliła się do mnie i szeptem powiedziała: ale ja proszę pana już wiem, że to z tym Mikołajem to taka bajka, mama mi wszystko powiedziała, ale nie można mówić dzieciom o tym, bo będzie im przykro. No i masz babo placek. Ps. Dzielę się z Wami jedną pracą, która najbardziej mnie wzruszyła."

Internauci byli pod wrażeniem

Pod postem opublikowanym przez duchownego pojawiło się wiele komentarzy internautów, którym bardzo spodobało się życzenie trzecioklasistki. Pisali: "A ja wierzę, że Święci są i pomagają nam. A Święty Mikołaj szczególnie..."; "Aż mnie ciarki przeszły! Cudowne dzieci!"; "Dzieci mają większą wrażliwość niż my dorośli"; "Oby się spełniło...". Jedna z użytkowniczek Instagrama napisała: "Tylko jak wychować takie dziecko, nie egoistę, nie samoluba, nie snoba. Szkoła sama ich nie wychowa, rodzice mają wiele do zrobienia". Ktoś inny stwierdził: "No i łzy same lecą... Dzieci... Tak wiele możemy się od nich uczyć". Ktoś inny dodał: "Wielki mały człowiek". 

Boże Narodzenie to nie tylko prezenty

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, wiele osób myśli głównie o prezentach. We współczesnym świecie nastawionym na konsumpcjonizm, zapominamy o głównym znaczeniu zbliżających się świąt i oddajemy się zakupowym szaleństwom. Warto jednak na chwilę się zatrzymać i nad tym zastanowić. Boże Narodzenie to religijne święto, jednak wiele osób deklarujących się jako niewierzące i tak je obchodzi powołując się na tradycję i aspekt rodzinny. Warto więc porozmawiać z dziećmi i zamiast wspólnie z nimi robić listy prezentów, opowiedzieć im o tym, co upamiętniają te święta, aktywnie spędzić z nimi czas, poświęcić im więcej niż zwykle uwagi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA