Atak nożownik w szkole na Mazowszu. Dwoje dzieci ciężko rannych

W Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle pod Ostrołęką doszło do ataku nożownika. Lokalne media podają, że dwie osoby trafiły do szpitala. Stan zaatakowanych jest bardzo ciężki, dostali ciosy w okolice serca i gardła.

Do ataku nożownika doszło około godziny 12 w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. Po zgłoszeniu ataku w szkole do interwencji zmobilizowali się także policjanci po służbie.

Zobacz wideo Olsztyn. Policja zatrzymała nożownika, który zaatakował 27-latka

Uczeń podstawówki zaatakował rówieśników nożem. Strażacy udzielali im pierwszej pomocy

18-letni uczeń wtargnął na lekcję i zaatakował koleżankę i kolegę. Uczennica została ranna w brzuch, a jej kolega w szyję. Dodatkowo, już poza terenem placówki, nastolatek zranił trzecią osobę. Serwis eostroleka.pl informuje, że stan zaatakowanych uczniów jest bardzo ciężki, dostali ciosy w okolice serca i gardła. Zostali oni przewiezieni do szpitala. 

- Trzy osoby zostały ranne, strażacy udzielali im pierwszej pomocy, m.in. tamowali krwawienie z ran. Osoby te były przytomne, zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego - przekazał Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce bryg. Robert Chodkowski.

Trwa akcja służb ratunkowych. Teren szkoły jest otoczony przez radiowozy. Nie mogą tam wchodzić nawet rodzice uczniów. Na miejscu została jednak zapewniona pomoc psychologów. Jak podaje lokalna policja, nożownik został złapany przy pomocy psa tropiącego.

Gazeta.pl ustaliła nieoficjalnie, że co najmniej jedna z ofiar ma być w ciężkim stanie. Na miejscu pracują służby, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA