Uczniowie wstrzymują oddech, gdy widzą to w Librusie. Mają jedną nadzieję. "Manifestuję"

Pewna uczennica zdradziła, co jest na niej zbawieniem, kiedy nie jest odpowiednio przygotowana na zajęcia lekcyjne. Jak się okazuje, często to manifestuje. Ten konkretny przywilej jest wprost uwielbiany przez uczniów.

Uczniowie uwielbiają uczniowskie przywileje, które dają możliwość podejmowania działań szczególnie korzystnych dla uprawnionych. Nic dziwnego, że gdy coś się pojawia, to dzieci, chętnie z tego korzystają. Jednym z tych ulubionych jest rzecz jasna "szczęśliwy numerek". 

Zobacz wideo Uczniowie o religii w szkołach. "To kompletna pomyłka" [SONDA]

Uczennica liczy na "szczęśliwy numerek". "Mam takie lekcje, że mi to się aż płakać chce"

Pewna uczennica napisała na portalu X wpis, w którym przyznała, że czasem ma takie dni, kiedy nie jest przygotowana do szkoły i liczy na szczęście, które uśmiechnie się do niej w postaci szczęśliwego numerka. Jak sama podkreśla, wszystko zależy od zajęć lekcyjnych, jednak często przydaje się on bardziej, niż kiedykolwiek. Na szczęście w jej placówce każdy uczeń dostaje powiadomienie w dzienniku elektronicznym, dzięki czemu o numerku wie się już wieczorem, co jest sporą zaletą.

- Manifestuje szczęśliwy numerek na jutro, bo mam takie lekcje, że mi to się aż płakać chce - napisała jedna z uczennic we wpisie na portalu X.

Co to jest "szczęśliwy numerek"? Podstawę prawną do jego wprowadzenia stanowi statut szkoły

"Szczęśliwy numerek" to uczniowski przywilej obowiązujący w wielu polskich szkołach. Zwalnia on ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym od pisania niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych na wszystkich lekcjach w danym dniu. Podstawę prawną do jego wprowadzenia stanowi statut szkoły, zaś będący osobnym dokumentem regulamin szczęśliwego numerka jest zbiorem zasad dotyczących przyznawania go i przywilejów, które posiada jego posiadacz w danej szkole.

"Szczęśliwy numerek" losowany jest zazwyczaj przez dziennik elektroniczny, choć w niektórych szkołach losuje go przewodniczący samorządu uczniowskiego w szkole albo jego zastępca. W takim wypadku jest on wywieszany na tablicy ogłoszeń lub przy wejściu do szkoły. Najczęściej jest on wybierany wieczorem  lub rano, przed rozpoczęciem pierwszej lekcji.

Więcej o: