Pokazał plan lekcji licealistki, która nie chodzi na religię. "Przedmioty przydatne w kościele"

Tata nastolatki, która uczęszcza do technikum w Lublinie pokazał jej plan lekcji na nowy rok szkolny. Dziewczyna w niektóre dni ma nawet po dziewięć godzin lekcyjnych, kończy wtedy szkołę niedługo przed godziną siedemnastą.

Więcej o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Pierwszy tydzień września to czas na ostatnie poprawki w planie lekcji. W wielu placówkach ten przekazany uczniom i ich rodzicom w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ulega jeszcze drobnym zmianom, jednak jego zdecydowana część często pozostaje już bez zmian. I jak to często bywa - nie wszystkim się podoba. Uczniowie nie lubią zaczynać lekcji później, bo oznacza to, że skończą także późno, narzekają, gdy religia nie jest pierwszą lub ostatnią lekcją, złoszczą się, gdy danego dnia mają zbyt dużo godzin lekcyjnych. Ich rodzice - podobnie. 

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Tata pokazał plan lekcji córki

Jeden z użytkowników Twittera opublikował na swoim koncie plan lekcji córki, która chodzi do czwartej klasy technikum. Uwagę zwraca fakt, że dziewczyna trzy razy w tygodniu kończy zajęcia chwilę przed godziną 17.00. Dwa dni w tygodniu ma po dziewięć lekcji, jedna z dwóch lekcji religii jest w środku dnia, autor posta zaznaczył, że córka nie uczęszcza na te zajęcia, więc ma wtedy niepotrzebne okienko. 

Trzy lekcje WF na początku dnia?

Zgodnie z udostępnionym planem lekcji w środę zajęcia zaczynają się trzema lekcjami wychowania fizycznego. Użytkownicy Twittera od razu zwrócili na to uwagę. Pisali: "Kto wymyśla trzy godziny WF-u jako pierwsze lekcje?!"; "WF trzy godziny pod rząd i powrót do klasy? Suuuper"; "Mam nadzieję, że mają prysznice"; "Trzy WF pod rząd w jeden dzień bez sensu....". Autor posta w komentarzach dodał: "A WF mają z 5 km od szkoły, na stadionie Lublinianki".

Inni pisali: "Niemiecki? W Lublinie? Czarnek o tym wie?"; Bez sensu. Lekcje zblokowane po dwie, trzy godziny"; "Szkoda trochę tego wtorkowego okienka, tym bardziej że tak długo w szkole...". Ktoś zauważył przewrotnie: "Spoko, ma inne przedmioty przydatnie w kościele: "kadry i płace", a przede wszystkim "zasady rachunkowości.

Więcej o:
Copyright © Agora SA