Otrzymała tytuł "nauczycielki roku". Aresztowano ją za seks z uczniem

Nauczycielka matematyki z jednej z kalifornijskich szkół została aresztowana pod zarzutem uprawiania seksu z jednym z uczniów. Policja nie zdradza na razie więcej szczegółów, ale jako, ze ofiar mogło być więcej, prosi o kontakt osoby, które mogą wiedzieć coś o sprawie.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Tracy Vanderhulst to trzydziestoośmioletnia nauczycielka matematyki w Yucaipa High School w hrabstwie San Bernardino (Kalifornia, USA). W placówce pracuje od 2013 roku, w 2017 roku dostała lokalny tytuł "nauczycielki roku" za wspaniałe podejście do swojej pracy. Jak podaje stacja CBS News: "jako pedagog, który stara się angażować wszystkich swoich uczniów". Czytamy też, że: "uosabia pedagoga, którym tak wielu pragnie być — jest życzliwą i innowacyjną nauczycielką, od której mamy nadzieję, wiele nauczą się nasze dzieci". 

Zobacz wideo Jak rozpoznać u dziecka ADHD? "To nie jest tak, że mając ADHD zacznie biegać i roznosić studio"

Aresztowana pod zarzutem seksu z uczniem

Biuro Szeryfa Hrabstwa San Bernardino poinformowało, że wieczorem 18 maja nauczycielka została aresztowana pod zarzutem uprawiania seksu z 16-letnim uczniem. Wyznaczono 30 tys. dolarów kaucji. Policja nie podała jednak informacji, kiedy miało dojść do przestępstwa, nie są znane także inne szczegóły sprawy. Jednocześnie śledczy uważają, że takich przypadków mogło być więcej, więc zwrócili się do uczniów szkoły, pozostałych pracowników placówki i innych o przekazanie wszelkich informacji, które mogą być istotne dla sprawy. Szkoła współpracuje z policją, żeby jak najszybciej doprowadzić śledztwo do końca. Dzień po aresztowaniu nauczycielki placówka wydała oświadczenie: "Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych uczniów jest naszym absolutnym priorytetem i traktujemy te zarzuty bardzo poważnie". Dyrekcja zapewniła, że wobec osób, które mogły mieć coś wspólnego z przestępstwem zostaną podjęte odpowiednie kroki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.